Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala rajongók!...

Tűz és jég dala rajongók! Szerintetek ennek van valamilyen jelentősége? SPOILER ALERT, aki még nem olvasta

Figyelt kérdés
Elolvastam az összes eddigi könyvet. Feltűnt, hogy néhány szereplőnek-konkrétan Tyrionnak, Jaime-nek, Davosnak, Stannisnek, Jonnak- cselekvési kényszere van. Tyrion mindegyik fejezetben legalább egyszer megvakargatta orrcsonkját, Jaime levágott kezének helye állandóan viszket, Davos folyton a levágott ujjperceit tartalmazó zsák után nyúl, Stannis a fogait csikorgatja, Jon pedig megégett ujjait hajlítgatja... van ennek valamilyen jelentése? Mit gondoltok?

2014. máj. 16. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha levágják vmidet, akkor egy ideig még érzed,h fáj a helye, ez úgynevezett fantomfájdalom, szal Davos, Jaime és még Tyrion esetében is teljesen megszokott dolog. Jon azért hajlítgatta az ujjait, mert miután ellátták neki, akk azt a tanácsot kapta,h hajlítgassa. Stannis meg egyszerűen Stannis :D Mindig mogorva, búvalbaszott, és fogcsikorgató.

Úgyh sztem nem ezeknek, hanem Jon keze megégésének és gyógyításának van jelentősége. Tűz megégett, majd sóval gyógyították neki, és Melisandre szerint Azor Ahai füstből és sóból fog újjászületni a lángoló kardot tartva, szal ezért lehet majd Jon Azor Ahai.

2014. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nekem is megfordult a fejemben, kedves első válaszoló! :) Amikor utoljára láttuk Havast, akkor a Vörös asszony azt mondta, hogy én vagyok az egyetlen reményed, vagy ilyesmi...szóval szerintem vissza fogja hozni Jont :D
2014. máj. 16. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem is talál rá módot, ha meghal egyáltalán. De én arra tippelnék, azt tudnám elképzelni folytatásnak, hogy a Másoknak 2 nagy rohama lesz és az első alatt Jon állapota még kritikus lesz és vagy Melisandre szemszögéből fogjuk látni a dolgokat, vagy Jon "belewargol" Szellembe és úgy. És miközben haldoklik akkor fog találkozni a szülei szellemével és megtudja róluk az igazat. És sztem mikor felébred és eljön a Mások elleni végső ütközet, akk fogja ő vezeti az Őrséget Azor Ahaiként.

És mivel Azor Ahai a számára legfontosabb dolgot áldozta fel h sikerrel járjon, ezért sztem Melisandre is így fog tenni és Stannis élete árán fogja visszahozni Jon az élők közé, mert ugye Melisandrének jelenleg Stannis a legfontosabb, mert úgy véli h ő Azor Ahai.

De ugye esélyes erre Jonon és Stannisen kívül Danny és Victarion is.

2014. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek csa karakterleírások szerintem, illetve ha lesz is külön jelentősége valami hasonlónak, az elejtett jelek ettől finomabbak lesznek. Egy kis ptsd plusz fantomfájdalom.

Arya meg ugyanez, csak ő verbálisan tikkel.

2014. máj. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelenne már meg a 6. kötet. :D Ahogy olvasom ezeket a gondolatmeneteket csak még jobban várom.
2014. máj. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, jó lenne már! Én egyébként arra tippelek, hogy a Vörös papok és papnők harcává fog válni a sztori :D Meg az is nagyon érdekel mi lesz Jaime-vel és Brienne-el. Egyik ismerősöm szerint összejönnek és a Királyölő elteszi láb alól a nővérkéjét, akinek ugye azt jósolták, hogy a testvére keze által fog meghalni. Nagyon izgiii :DD
2014. máj. 18. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!