Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Káromkodás egy regényben?

Káromkodás egy regényben?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy a fiatalabb korosztálynak (tiniknek) szóló könyvekben nagyon kevés az igazi káromkodás, nekem viszont van egy karakterem, akihez illene ez a stílus. Ilyen környezetben nőtt fel, és ez is ad a karakteréhez. Néha a csillagokat is képes lekáromkodni az égről. :D Viszont a leíró részeknél mindig figyelek arra, hogy szépen, árnyaltan fogalmazzak, és talán kicsit nagy lehet a kontraszt egy "b*zdmeg" és egy szép táj- vagy karakterleírás között. Mit gondoltok, milyen messzire lehet elmenni káromkodás terén egy regényben?

2014. júl. 9. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
engem nem zavar a káromkodás a regényekben sőt tetszik is mert ez tényleg ad a karakterhez és valóságos lesz tőle a szöveg
2014. júl. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem minden második szava az, hogy b*meg, akkor szerintem mehet :)
2014. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet káromkodni, de csak akkor, ha az tényleg változatos, ha illik a karakteréhez, a jelleméhez.

Azért csak csínján bánj vele, és tüntesd fel a regény elején, hogy káromkodást tartalmaz. Van, aki nem bírja.

2014. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűntesd fel, hogy figyelem szókimondó szövegek
2014. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történettől és az emberke karakterétől függ. Ha illik hozzá, akkor Istenem, miért ne? De ezt sem szabad túlzásba vinni, és a káromkodás mellett érdemes mélyebben, talán lelki síkon is belemenni a szereplő világába és érzéseibe.
2014. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Hajrá, ha a karakter ilyen, akkor bizony ilyen.

A kontraszt miatt meg ne aggódj, amíg nem E/1-ben regél a lágy őszi szélben egymást kergető rozsdabarna falevelek megkapó szépségéről két b+ után, addig nem kirívó. :D

2014. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6

Engem szórakoztatna, ha így lenne.


Nyugodtan mehet a káromkodás. Az életben is káromkodunk, a filmekben is, tévéműsorokban. Naná, hogy lehet regényben is.

Addig mész el, ameddig a karakter megkívánja. :)

2014. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: van ilyen is, ne aggódj, csak piszok nehéz jól leírni. ;) Kevés szerző nyúlt ehhez a módszerhez, de pont a kontraszt miatt használják, inkább paródiákban divatos ma.


Kérdező: hátaztán? Káromkodjon, ha ilyen a karakter, csak azért gondold át, miért nem káromkodnak a tiniregényekben. Ott a karakterek (legalábbis a nézőpontkarakterek) sem ilyenek. Te akarsz írni egy tiniregényt, ahol az (egyik?) nézőpontkarakter viszont nem tiniregénybe illő. Nem biztos, hogy jól választottad meg a közönségedet. Ettől még nyugodtan, kell ilyen is, a XX., XXI. század sem finomkodott, ha anyázásról volt szó.

2014. júl. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fel fogom tüntetni az elején!
2014. júl. 11. 22:12
 10/10 Pali1977 ***** válasza:
A tini regényben azért kevés a káromkodás, mert tiniknek szól. Mielőtt elkezded írni, el kell döntened, ki a célközönséged.
2016. jún. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!