Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugye most nyár van. Én arra...

Ugye most nyár van. Én arra gondoltsm, hogy szeptemberben elkezdek naplót írni, és ezt majd egyszer kiadom. Vélemény erről az irományról?

Figyelt kérdés

Oké, akkor itt egy példa.

Szeptember 27.,

Reggel szokás szerint anya keltett. Komótosan másztam ki az ágyból, majd indultam el a fürdőszobába. A reggeli teendőimet elintéztem, majd felöltöztem, felkaptam a táskám, és elindultam a suliba.

Az eső rontott is a kedvemem, és az csak hab a tortán volt, hogy gyalog kell mennem.

Amikor megérkeztem az iskolába, az ellenőrzőmet felmutattam a portásnak, és el is indultam a lépcsőn.

Megálltam az osztályom terme előtt, majd egy kis hezitálás után benyitottam. Mindenki el volt foglalva a maga dolgával. A legtöbb ember a telefonját nézte pislogás nélkül, páran egymással beszélgettek, és volt olyan is, aki átnézte a következő óra anyagát, nehogy felelés legyen, és egyest kapjon.

Leültem a helyemre, majd elő pakoltam az irodalom cuccaimat, mert jobb dolgom úgyse volt.

A következő pillanatban Lili állt meg mellettem. A tekintetemet rá szegeztem, mire ő azonnal elkezdett hadarni.

– Szia, Lina! Képzeld el, ma nem jön Enikő, mert eltört a lába, és Ildi még mindig szereti Norbit, és én is, szóval meg kéne ölnöm a csajt, meg a többit is, kivéve téged, mert tudom, neked nem tetszik.

– Vegyél levegőt is, Lilcso – vágtam közbe, mert tudtam, ezzel feldühítehetem. Meglepetésemre Lili elmosolyodott, nagy levegőt vett, és folytatta mondandóját.

– Mondjuk téged is ki kéne nyírnom, mert lehet, hogy Norbinam tetszel – gondolkodott el barátnőm, és összehúzott szemmel szegezte rám tekintetét.

– Te hülye! – csaptam rá a karjára. – Nekem dehogy tetszik Norbi! És szerintem rajtad kívül senkinek se!

Lili sértődött arcát látván próbáltam megnyugtatni. – Nyugi már! Legalább csak neked kell Norbi, és nem lesz catfight – vigyorogtam.

– Idióta – motyogta Lili, és amint ezt kimondta, megszólalt a csengő fülsüketítően idegesítő hangja.

– Mindenki a helyére – mondta Nagy tanár úr – Vegyetek elő egy lapot, és egy tollat. Más ne legyen az asztalon!

Mindenki dermedten meredt az osztály stréberjeire, könyörgő tekintettel. Csak ilyen helyzetekben jövünk rá, hogy hányan vagyunk az osztályban.

– Bárki, aki megszólal, azonnal egyest kap. Remélem nem kell többször ezt elmondanom – mondta gúnyosan.

Néhányan lesütött szemmel felröhögtünk, majd mindenki, de tényleg mindenki – még azok is, akik tényleg tojnak az egész irodalomra –, elképesztően koncentráltak a kérdésekre, amiket Nagy éppen diktált.


Egyébként hogyha kérdeznétek, 5-es vagyok, szeptembereben leszek 6-os.



2014. júl. 18. 16:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébkent ez történt 5-ben: valaki csinált egy kamuprofilt az egyik osztálytársamnak (!), és még egy csomó tök érdekes és izgi dolog. Aműgy ez kb. Mennyibe kerülne?
2014. júl. 18. 16:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy könyvkiadás nem olcsó mulatság, akár fél millióba is kerülhet. Egyébként a korodhoz viszonyítva nem rossz és ha van kedved írni, akkor nyugodtan. Külső szemlélőként én nem venném meg. Unalmas. Nem hiszem, hogy sokakat érdekelne. A felnőtteket főleg nem. A fiatalokat már csak a Szent Johanna Gimi miatt sem. :)
2014. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ugye tudod, hogy a naplója, életrajza stb stb csak olyan emberekéi érdekli az embereket, akik híresek valami miatt, nem kíváncsi senki mindenki naplójára ami ráadásul erőltetett.
2014. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De amúgy ez nem történt meg, csak kitaláltam. Fél millióba?:O Úristen.. Tudom, én is olvastam az szjg-t! :D de Leiner Laura sem volt híres, mikor kezdte, nem?
2014. júl. 18. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Laurának nem az SzJG volt az első könyve, de mivel újdonságnak számított a történet Magyarországon, ezért felkapott lett.
2014. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, szóval tucat lenne :/ Akkor mit tegyek? Mert nagyon szeretném napvilágra hozni.
2014. júl. 18. 23:29
 7/8 anonim válasza:
Szerintem először is kezdj blogot írni, ha még nem csináltad. A korodhoz képest tényleg jól írsz, és szerintem ha foglalkozol vele (mármint az írással), akkor akár sikert is elérhetsz. De egyelőre nem hinném, hogy könyvet tudnál kiadni. Bocsánat, de könyvet nagyon nehéz kiadni/kiadatni, és ha jól számolok, olyan 12 éves lehetsz. De mindenképpen írj, írj, írj, és foglalkozz vele, blogolj, és keress egy felnőttet, akinek ki tudod kérni a véleményét, és tudod, hogy őszinte lesz. Egy ilyen személy nagyon hasznos tud lenni ;) Hajrá!
2014. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Haha, nem talalt, 11 vagyok! :D
2014. júl. 21. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!