Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket és bár nem...

Milyen könyveket és bár nem teljesen tartozik ide de filmeket tudnátok ajánlani, amelyek az 50-es,60-as évek beatnik gondolatait jeleníti meg vagy később a hippi kultúrát? (Alant, amiket olvastam)

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy alapmű Jack Kerouac Úton című regénye, amit olvastam is három fordításban megjelent amennyire tudom. Allen Ginsberg versei is napvilágot láttak magyarul, Üvöltés antológia. Gregory Corso Az Utolsó Gengszter Eörsi István fordításában. Lawrence Ferlinghetti versei. William S. Burroughs Meztelen ebéd, A narkós. Norman Mailer tanulmánya A fehér néger. Vagy ide sorolnám John Osborne Dühöngő ifjúság című drámáját is. Alan Silitoe a Hosszútávfutó magányossága, John Braine Hely a tetőn. Ezeken kívül milyen könyvek és filmek vannak még?
2014. júl. 22. 01:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Salinger Zabhegyezője, Franny és Zooey maradt már csak ki. Talán még Arnold Wesker. Tehát milyen filmeket és könyveket ajánlanátok még?
2014. júl. 22. 01:42
 2/4 Kata0403 válasza:
Hair (film, hippikről és egy azt hiszem angol srácról szól a vietnámi háború idején)
2014. júl. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

kerouac: úton, Az elhagyatottság angyala

borroughs: meztelen ebéd

amúgy ezek nagyon rosszak szerintem ne olvass ilyeneket legalább is nekem nem tecettek xD

2014. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A Hair-t is láttam már és tetszett, de azért köszönöm.

Második válaszoló tőled kérdezem, hogy miért rosszak szerinted ezek a művek?

2014. júl. 22. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!