Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a blogom 1....

A titokzatos kérdése:

Mi a véleményetek a blogom 1. fejezetéről?

Figyelt kérdés
[link]

2014. aug. 17. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

"Hirtelen a gyönyörű madár csicsergést megszűnök hallani. "

Ez a mondat valami iszonyatosan magyartalan. Fogalmazd át, a madárcsicsergést amúgy is egy szó.


Ugyan az a véleményem, mint a legtöbb hasonló tini blogról. Érdektelen, sablon történetek. Erőletett, fennköltnek szánt stílus, ami baromira nem működik, ráadásul a helyesírás sem tökéletes.

"Óracsörgést hallok, kinyitom a szemem s a kezemmel letöröltem a verejtéket az arcomról, gyorsan körbe nézek a szobámban." Itt például egyszer jelenben írsz, aztán múltban, utána megint jelenben. Ez egy elég nagy hiba, ráadáasul az, hogy körbenézek az egy szó. Utána a sóhajtani az hosszú ó, a mostohaanya egy szó, de a Charlotte után vessző is kell...

Borzamasan sok benne a hiba. Még ha jó is lenne a történet, szerintem élvezhetetlen bárkinek is, aki tud helyesen írni.

2014. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hát, a lényeg az, hogy te élvezd az írást...

Azon felül olvashatatlan. Nem tudsz sem fogalmazni, sem tagolni. A helyesírásról pedig inkább nem is mondok semmit.

2014. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. És még annyi, hogy ha abban a családban mindenki a mostohavalakije, akkor ki ez a csaj? Az álmában az igazi családját látta? És ha igen, akkor hogy kapcsolódik Charlotte-ékhoz?
2014. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A következő részekben majd kiderül.
2014. aug. 17. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne harapjátok le szegény kérdező fejét, szerintem elég nyilvánvaló, hogy nagyon fiatal írópalántáról van szó. Külön fekete pont neked, kedves első válaszoló: az egész véleményedet a helyesírásra hegyezed ki, és hangoztatod, milyen jó helyesíró vagy, de az "ugyanaz" szót neked sem sikerült egybeírni.


Neked, kedves kérdező, azt tudnám mondani, nagyon jó, hogy szeretsz írni, és a negatív véleményektől sem félve közzé mered tenni az írásod. A fejlődéshez főleg ez kell: bátorság. Olvass sokat, főleg ifjúsági irodalmat, ha azt szeretnél írni, és olvass figyelmesen: nézd meg, mitől működik a szöveg, vagy épp mitől nem. Próbáld meg ellesni az ifjúsági szerzők lényegretörő, világos stílusát, és ne próbálj az irodalomórán tanultakhoz hasonló szóvirágokat gyártani, ez nem ebbe a műfajba való. Ma már nem túl szerencsés álommal indítani, túl sokan használták, elkoptatott megoldás. Itt egy cikk arról, hogyan lehet elkezdeni egy történetet: [link]


Ami a helyesírást illeti, első körben az is sokat segít, ha kijavíttatod a szöveget a Worddel. Persze ettől még sok hiba benne maradhat, de ha többet olvasol, a helyesírásod is javulni fog. Sok sikert, és jó írást kívánok neked a jövőben!

2014. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5/5 Sok hasznos információt találtam az oldalon amit küldtél. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2014. aug. 18. 13:12
 7/7 A kérdező kommentje:
Most tudtam kirakni csak a 2. fejezetet. Ha valakit esetleg érdekel..
2014. aug. 24. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!