Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok Móricz...

Ti mit gondoltok Móricz Zsigmond Tragédia című novellájáról?

Figyelt kérdés
Elolvastam még gimnáziumba és nagy hatással volt rám.Tulajdonképpen mi benne a tragédia az hogy abba halt bele amit szeretett kis János az evésbe,vgay az,hogy úgy lázadt ,hogy kieszi a vagyonából a földesurát.
2014. aug. 31. 16:08
 1/2 deloryn válasza:

Szia! Az a tragédia, hogy létezett ilyen személy, (nem egyedi eset), akinek csak ennyi volt az élete, egy értelmetlen élet, életcélja csak annyi volt, hogy egyszer jól teleegye magát.

Hallottam egy olyan magyarázatot is, hogy a cím tulajdonképpen ironikus, mert a tragédiában értékvesztés történik, ebben pedig egy emberi élet elvész ugyan, de ebben az esetben nem értékes.

2014. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

:) ezt húztam irodalom érettségin, ezer éve:D


Az első válaszoló jókat írt. A tragédia maga János, egy olyan ember aki az irigysége miatt áldozattá válik.

2014. szept. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!