Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvajánlót a...

Hogyan írjak könyvajánlót a Csillagainkban a hibához?

Figyelt kérdés

Az a házi, hogy írjunk egy könyvajánlót egy szabadon választott könyvhöz. Nem arról van szó, hogy nem írok jól, úgy általában, mert már nagyon sokszor megdicsértek ezért, de egyszerűen ez most nem megy!!! Nem tudok nem spoilerezve írni erről a könyvről 10 mondatban!!! Amit eddig írtam az szerintem béna, de azért leírom:



Hazel és Augustus. Mindketten szerelmesek. Mindketten rákosak.

Ez egy olyan szerelem, amiről mindenki tudja, hogy rövidebb lesz, mint amilyennek kéne lennie. Ha valaki elkezdni olvasni ezt a könyvet nem fogja tudni letenni, mert magával ragadja, mint egy hatalmas hullám és rabul ejti, addig tartja fogva, míg az olvasó rá nem hullatja a könnyeit az utolsó lapokra....



Ezt eddig írtam, de olyan borzasztónak ítéltem, hogy inkább abbahagytam. Nektek mi a véleményetek?? Esetleg tipp, hogy hogyan és mit írjak?



2014. szept. 3. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túl monoton, de alapnak nem rossz, csak fel kell kicsit turbóznod. A "mindketten szerelmesek" sorból nekem az jön(ne le, ha nem olvastam volna a könyvet), hogy mindkettőjük szerelmes, de nem egymásba.


Hazel és Augustus. A rák pusztító karjaiban - amit még az egymás iránt érzett szerelmük sem győzhet le - is képesek jobb színben látni a fakó valóságot. Mindenki tudja, hogy az ő szerelmük csak egy rövid végtelenségig tarthat, mégis képtelenség letenni a könyvet, ami annyira magával ragad, hogy egészen addig nem észleljük a külvilágot, míg könnyeink az utolsó lapokra nem hullnak.


Nem vagyok valami jó író, még gyakorlom az ilyen "nyelvet", de szeretem, ha egy ajánló ilyen, mert tényleg kedvet ad az olvasáshoz. Amúgy a legtöbbször az a baj a fogalmazásokkal (könyvajánlókkal), hogy túlságosan feszült az ember, próbál tökéletesen írni, ezért nem jut eszébe semmi. Szerintem ne izgulj, írj ami eszedbe jut, utólag majd csiszolgathatod a kész szöveget.

2014. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Okés, köszi :)
2014. szept. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!