Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Évek óta tervezgetek magamban...

Évek óta tervezgetek magamban egy fantasy világot, történetet, hogy majd egyszer leírom. Erre elkezdtem nézni a Trónok Harcát és egy rakás dolog nagyon hasonló vagy épp egyezik. Ti írnátok ennek ellenére is?

Figyelt kérdés

Nem vagyok író de régóta építgetem már elmélet és vázlat szinten a világomat. De a Tűz és jég dala már híres mű (könyv és tv sorozat ugye) és ha én most leírnám a főbb sztorikat, helyszíneket simán azt mondaná bárki hogy TH koppintás. :( Ez elég elkeserítő. Csak hogy példákat mondjak:

Titokzatos múlt mágiával és gonosz teremtményekkel,

ezeket a teremtményeket manapság már csak ősi legendának veszik (pedig valósak)

egy óriási fal aminek a túloldalán lévő dolgok nem juthatnak át az emberekhez,

ezen a falon csak önkéntes kemény legények vagy száműzöttek szolgálnak,

egy ritka anyag amivel a régi háborúban legyőzték ezeket a teremtményeket,

az évszakok hosszabbak és szélsőségesebbek, csak épp nálam a nyár okoz problémát nem a tél


Persze az én lényeim és azok mibenléte, múltja teljesen más, de maga ez a fal sztori meg a keret eléggé összecseng. Egyetlen megnyugtató dolog, hogy nekem nincsenek sárkányaim.


2014. dec. 16. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez első példád a Gyűrűk urára, Harry Potterre, Deltorára és még egy csomó sztorira érvényes, nem kell vele törődni, annyira általános.

Fallal lehet probléma, de ha nem jégből és mágiából építették, nem csak szüzességi fogadalmas, fekete ruhás pasik szolgálhatnak rajta, akkor egész különbözővé lehet formálni. Francia idegenlégió szerűséggé.


Egyébként ezt a saját szórakozásodra ötölted ki nem? Akkor szöszölj vele nyugodtan a továbbiakban is.

Ennél durvább kopikkal is tele van a világ.

2014. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezen ne problémázz, millió és egy helyen használtak hasonló elemeket. Egy ismerősöm még jóval a mostani Trónok harca láz előtt írt egy regényt, középpontban az áltatad kifogásolt pontokkal (bár ő már akkor olvasta Martint), bőven eléggé különbözővé lehet tenni bármit ahhoz, hogy ne legyen ebből probléma.
2014. dec. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!