Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ilyen könyveket mondani?

Tudtok ilyen könyveket mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy elegem van a tucat dolgokból, a habos-babos romantikából, a happy-endből, a hősökből, a szépítgetésből, a finomkodásból, mindenből. Szeretnék egy olyan könyvet olvasni, ami igazán a lelkembe mar, ami lehet szürreális, de legyen kegyetlenül őszinte és szókimondó. Azt akarom, hogy megváltoztasson és elgondolkodtasson. Hogy az olvasása után úgy érezzem, tennem kell valamit, jobbá kell válnom.

Tudom, hogy fura a leírásom, de tudnátok ilyen könyvet? Előre is köszi!


2014. dec. 26. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy lány vagyok. És a korhatár nem gond, elmúltam 18.
2014. dec. 26. 22:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen regény kell?
2014. dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem feltétlenül. Miért, tudnál valamit?
2014. dec. 27. 08:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Paulo Coelho: Veronika meg akar halni

Móricz Zsigmond: Árvácska

És szerintem (bár nekem nem tetszett) ez a kategória a Zabhegyező is.

/Ha a felső kettőt tényleg elolvasod, és tetszenek is, tudok még ajánlani esetleg./

2014. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A listában lesznek pozitív és negatív lezárású könyvek is.


Bret Easton Ellis: Amerikai psycho, Királyi hálószobák, Nullánál is kevesebb, Az informátorok

James Joyce: Ifjúkori önarckép

Dosztojevszkij: A félkegyelmű, Ördögök (tudom, sokak szerint száraz meg unalmas, szerintem mégis nagyon jók a regényei)

Boris Vian: Tajtékos napok, Venyigeszú és plankton, A holtaknak már mindegy, Köpök a sírotokra, Mindenkit megnyúzunk

George Orwell: 1984

Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére

Jack Kerouac: Úton

Émile Zola művei (leginkább a Patkányfogót tudom ajánlani, de mindegyik regénye nagyon jó, kivéve a Nana, mert az tényleg nagyon unalmas)

Kötter Tamás: Rablóhalak, Dögkeselyűk

Ukadzimir Nyakljajeu: Kandúr a zsákban

Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Aldous Huxley: Szép új világ

Bohumil Hrabal: Sörgyári capriccio, Őfelsége pincére voltam, Szigorúan ellenőrzött vonatok

Anton Csehov: 9-es számú kórterem

Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszovics egy napja

Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe

Chuck Palahniuk: Harcosok klubja

Kurt Vonnegut: Gépzongora


Azt hiszem, nagyjából ennyi. Nem mindegyik fog iszonyatosan sokkolni, de szinte mindegyik el fog majd gondolkodtatni.

2014. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok könyvajánlást! Ment a zöld kéz mindenkinek. Egyébként a Veronika meg akar halni-t már olvastam, és tetszett.
2014. dec. 27. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Téchy Olivér Buddha
2014. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!