Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen Sci-fi könyveket...

Milyen Sci-fi könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
1-2 kötelező olvasmányon kívül eddig még csak star wars könyveket olvastam önszántamból, de most szeretnék vmi más témában is...
2015. jan. 6. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Sokféle SF van, kor, nem, érdeklődási kör sokat segíthet.
2015. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Akkor pár klasszikus:


Stanislaw Lem: Solaris

Zsoldos Péter: A feladat

Frederik Pohl: Átjáró

Arthur C. Clarke: Randevú a Rámával

2015. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Clarke-t aláírom, az biztosan jöhet, de mondjuk Lem stílusáról nem fordulna le túl gyorsan a kérdező? 1-2 kötelező és az SW könyvek vannak mögötte, így talán elsőre nehéz a nyelvezete. (Nem mintha nem ajánlanám bárkinek a Solarist, kiváló regény.

Inkább Asimov... vagy Heinlein talán? Csillagközi inváziót kiadták újra, mozgalmas regény, sima ügy. (Scalzi kicsit meredekebben kezd a Vének háborújában, ezért nem mertem javasolni, de meg lehet próbálni azt is.)

2015. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Asimovtól bármi
2015. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oks, kösz a válaszokat
2015. jan. 7. 06:32
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Frank Herbert: A Dűne

Dmitry Glukhovsky: Metro 2033

A Dűnével én elég lassan haladtam, de mindenképpen érdekes, merem ajánlani. A Metro az poszt-apokaliptikus és kicsit erőszakos is, de borzasztóan jó szerintem, engem egészen magával ragadt a világa.

2015. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a Star Trek és Csillagkapu könyveket.
2015. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!