Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Julianna95 kérdése:

Milyen könyvet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

II. világháborús időt megélt emberek törénetét vagy naplóját szeretném olvasni..

Mivel nem tudok konkrét címet, és neten sem találok olyan oldalt, ahol pontosan le tudnám szűkíteni a kategóriát, és a könyvtárban sem valami segitőkészek, tudnátok-e ti ajánlani valami érdekes, de igaz történetű könyvet?

(mint például Anne Frank naplója)


2015. febr. 4. 02:40
 1/7 Javelin2002 válasza:
attól függ hány éves vagy vagy inkább milyen témák érdekelnek? :)
2015. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

20/L , de félreértés ne essék, nem szeretem a romantikus könyveket,esetleg ami igaz történet..

akár egy zsidó történetét, akár egy náciét olvasnám szivesen, de úgy, hogy tudom, hogy az igaz történet..

(mármint tudom, hogy egy szinten minden igaz történetet kiszineznek, hogy az érdekes legyen, de a lényege igaz legyen)..

Olvastam már jópár könyvet, és rájöttem, hogy nem tudom élvezni azokat, amikből nem tudok tanulni.. engem pedig mostanság ez a téma érdekel, de úgy, hogy azt tudom, hogy megélt események, és történetek szerepelnek benne.. :)

2015. febr. 4. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Elit alakulat. Az író most nem jut eszembe.
2015. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
[link] van külön II. világhaborús kategória.
2015. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vér és remény - Auschwitz poklától a sikerek csúcsáig Samuel Pisar,

Auschwitz - A nácik és a "Végső megoldás" Laurence Rees

2015. febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az elit alakulat után most picit utánaolvastam,de nekem az tetszik, mert amerikai szemszögből van írva..

ez a Vér és remény,ez tetszik, csak 2/3-a már nem a háborúról szól..de valószínű ezt majd kiveszem a könyvtárból :) Auschwitz - A nácik és a "Végső megoldás" Laurence Rees - ezt meg utána :D

nagyon szépen köszönööm :)))

2015. febr. 4. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Kuvahara - Allred: Kamikáze

Szerintem megfelelhet a kritériumoknak. :)


[link]

2015. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!