Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol van Árkod, ahol Szabó...

Hol van Árkod, ahol Szabó Magda Abigél c. regénye játszódik?

Figyelt kérdés
Próbáltam már keresni a neten, de nem találom. Esetleg csak kitalált városnév lenne? De akkor a filmet hol forgatták vajon? Nekem oda muszáj eljutnom, kérlek, segítsetek!
2008. aug. 23. 10:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
van(volt) egy Árkod nevű falu, ami 1920ban Szeribához került. Ez azonban csak véletlen egybeesés. Az általad kérdezett Árkod kitalált hely, Debrecenből és Hódmezővásárhelyből lett "összegyúrva".
2008. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A filmbeli forgatási helyszínek voltak: pesti, kálvin téri református templom, a Matula homlokzatát alakító váci Püspöki Palota. A Matula belsejét elvileg a Kossuth Zsuzsa Eü. Szki. alakította. A magyar fájdalom szobra szintén Pesten volt, a suli parkja ismeretlen. Vasútállomás meg mindenhol van.
2008. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ó, NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!! Nem tudjátok, mióta keresem erre a választ... A könyvet kb. 20-szor olvastam, a filmet meg legalább ennyiszer láttam!!! Van egy olyan érzésem, mintha én már jártam volna ott, de nem tudtam rájönni. Köszi mégegyszer!!!!!
2008. aug. 23. 12:14
 4/18 anonim válasza:
100%
Az előttemszólókhoz még annyi, hogy a templom külső felvételei szintén Vácon voltak (lásd: Horty nevenapja) A szobor és a park az Üllői út mellett ma is megtalálható a XVIII. kerülteben (Pestszentlőrinc) közel a Szarvas Csárda térhez. Az iskola kertje szintén a Püspöki Palota kertjének egy része. Ma már sokkal sűrűbb a növényzete.
2008. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%

Kedves kérdésfeltevő! Megosztom információimat az Abigél forgatásával kapcsolatban.

A filmet Vácon forgatták, a Matula intézet - ahogyan már írták is - a püspöki palota volt, a Kokas Pál intézet a (mai) szeminárium épülete, a templom, ahová mennek és amelyiknek a harangzúgását is lehet hallani és a lépcsőit is látni, az a bazilika (de úgy vették fel, hogy ez ne látszódjon). A templombelső a Kálvin téri református templom. A vasútállomás a váci vasútállomás. A már említett szobor valóban Pesten van. A Matula intézet kertje a vácrátóti arborétum volt. Az intézet belseje épített díszlet volt. Maga az intézet (tehát, mint intézmény) állítólag a debreceni Dóczy Gedeon Ref. Gimn., a névadóról (Gedeon) kapta a nevét Torma Gedeon alakja. Az iskolában egyébként kiállítás van Szabó Magdáról és Matula-napokat is szoktak tartani (olvastam egy honlapon). - A vaskaput nem tudom, hogy hol van (amin Gina beszél Ferivel), és az Abigél szobrot sem. Ha valaki tudja, írja meg. Egyébként szerintem Horn Mici háza belsőleg is létezik, hiszen Gina lemegy a mosdóba és kiszökik (ezt valószínűleg eredeti házbelsőben forgatták, gondolom a váci vasútállomástól nem messze).

Elkészült 2000-ben egy olyan riportfilm, amelynek az a címe "Beszélgetés az Abigél szereplőivel" - megszólal benne Garas Dezső, Piros Ildikó, Balázsovits Lajos és Bánfalvy Ági is. Ebből is vettem a fenti információkat.

2009. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Az Abigél c. filmben szereplő csigalépcső a Budapesti Ward Mária Gimnázium mellett lévő rendházban van, ahol az iskolában tanító angolkisasszonyok laknak. Az egyik nagy terem volt berendezve hálóteremnek.
2009. ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Kedves kérdésfeltevő, kedves utolsó válaszadó! A 2009. febr. 21-i válaszadó vagyok. Érdekes, amit az utolsó válaszadó ír, ezek szerint akkor mégsem épített díszlet volt a belső? Ha a csigalépcsős jelentet ott vették fel, akkor az ablakon kimászós, tornatermes, étkezős jeleneteket mind ott vehették fel, gondolom csak egy jelenet kedvéért nem mentek oda. Jó lenne egy egykori szereplő vagy készítő információit kikérni, sokakat érdekel a film, kultikus filmmé vált. Aki tud bármit is, írja meg!
2010. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
24%
15.28-nak: hogy kaphatta utólag a szereplő (Gedeon) nevét arról az iskoláról, ahol csak jóval később forgatták le? nyulván előbb volt Torma Gedeon, utána meg vagy véletlen, vagy direkt, abba az iskolába mentek forgatni.
2010. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Árkod (szerbül: Jarkovac/Јарковац, németül: Јаrkovatz) település Szerbiában, a Vajdaságban, az Közép-bánsági körzetben, Torontálszécsány községben.

Szabó Magda Abigél című regényében is szerepel egy ilyen nevű település, ez azonban fiktív hely, nem azonos a vajdasági településsel.

2010. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem én is a filmet vagy 20adjára.Nqgaon szeretem... köszönöm az infókat
2010. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!