Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tündék vegetáriánusok?

A tündék vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
A Gyűrűk Ura és a Hobbit tündéire gondolok. Legolas, Elrond úr, Arwen, Galadriel úrnő stb.

2015. márc. 21. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem. A hobbitban olvasható, hogy az Elvarázsolt pataknál a tizenhárom törp és Bilbó szarvast akarnak lőni, de azokat már valakik üldözik, méghozzá nagy valószínűséggel tündék (bár ezt ők nem tudják). Ebből következik az, hogy nem vegák, esznek húst is.
2015. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Csak mert annyira úgy tűnt, hogy azok. Én persze csak a filmeket láttam, azért is tettem a kérdést a könyvek kategóriába.

2015. márc. 21. 10:45
 3/9 anonim válasza:
0%
Régen nem volt ennyi divat-hóbort...
2015. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A vegetarianizmusra célzol vagy a fantasy világok és kitalált lények divatjára?

Csak mert szerintem előbbi nem mindenkinél divathóbort.

2015. márc. 22. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudtam, a tündék fotoszintetizálnak :s
2015. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5# remélem csak vicceltél! :D
2015. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól, hogy szarvast üldöznek, még nem feltétlenül eszik is meg. Lehet, hogy más célból teszik (pl. Thranduil trónját is 2 óriási szarvasagancs díszíti).

A Hobbit 1 bővített változatában viszont amikor a törpök a tündéknél vannak és esznek, Dwalin megdöbbenve kérdezi, hogy hol van a hús?

Tehát én személy szerint nem tudnék egyértelmű és biztos választ adni arra, hogy a tündék vajon vegetáriánusok-e, vagy sem :)

2015. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, de az a FILM nem pedig a könyv, a könyvben nincsenek szarvasok stb. legalábbis a trónjánál, de régen olvastam már...! Amúgy szerintem esznek húst, de nagyon nem is beszélnek arról, hogy miket esznek, egyetlen egy tünde étel jut eszembe a lembas tündekenyér, aminek egy falatja is megtölti egy felnőtt ember gyomrát, ami hát kenyér, tehát növényi eredetű.
2015. ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cathilina ***** válasza:
#7, komolyan úgy gondolod, hogy a tündék sportként ölnek állatokat és meg sem eszik a húsukat? Csak mert a filmben humorforrásként azt érzékeltetik, hogy a tündék vegetáriánusok, nem jelenti azt, hogy Tolkien is így gondolta.
2015. ápr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!