Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt?

Mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Van egy részlet a könyvemnek az egyik fejezetéből, mondanátok róla véleményt ? :)

Ha érdekel titeket megadom a blogom nevét :)


Kinyitom a nagy üvegajtót. A szél lágyan bejön, és felfrissíti – az eddig fülledt - szobámat. Szinte már csalogat, hogy lépjek ki az erkélyre. Megteszem, de azonnal ugrok egyet hátra amint meglátom a forgalmat, és a sok embert, akik olyanok mint a heringek. Nyüzsögnek, zajt csapnak, hangosan beszélgetnek, szinte már ordítanak. Kezemet a fülemre tapasztom. Immár csak egy mozgó képet látok, ami nem más, mint a város. Ha végig akarnám utazni, akár órákba is telhetne, ezért érzem úgy, hogy elnyel, mint a sötét és félelmetes óceán. Először kíváncsi leszek rá, de aztán már bele is sétáltam a csapdába. A hullámok fölém tornyosulnak, és nem kapok levegőt. A kezem elkezd remegni, a homlokomon izzadságcseppek kezdenek legördülni, egészen az állkapocscsontomig. Ennek hatására, nagy erővel becsapom az ajtót, és ijedten gubózok a kandalló melletti fotelba. Egy elég szerény kislakásban élek. Ez azért van, mert a szüleim elhagytak.

A betegségem tünetei már kiskoromban érezhetőek voltak. A szüleim mégis úgy gondolták majd beilleszkedem az iskolai közösségbe, és ezért sem törődtek úgy velem, mondván majd megszokom a helyet. Azonban ötödikes koromra biztosra vált az, amiért a szüleimtől most távol vagyok. Szociális fóbiám van. Anyám és apám, egyfolytában játszótérre, sportpályákra, klubokba vitt, de én állandóan feszengtem, ideges lettem, majd összegubóztam és sírtam…. újra és újra. Igen, én vagyok Kamilla, a tizenhat éves lány, aki a gyengeség mintaképe. De ne ítélkezz! Nem tudsz rólam semmit… én nem így akartam! Boldog akartam lenni, normális! Olyan, mint mindenki körülöttem. Ez a betegség azonban megkeseríti az életem! Szörnyűnek hangzik, mert valójában az! Te nem tudod milyen érzés, mert te normális vagy, nem vagy más, nem lógsz ki a sorból, nem úgy, mint én….



2015. máj. 12. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon érdekes az alapötlete, egy lány szociális fóbiával. Még nem olvastam ilyet, mindenképp folytasd. :) A végén szerintem nincs szükség a támadó hangvételre, az olvasó itt már együtt érez a lánnyal. Az elején valami erősebb képpel kéne indítani, ami sokkolja az olvasót: kicsit kevésnek érzem, hogy az erkélyről kinézve az emberek olyanok, mint a heringek. Ez egy túl hétköznapi szituáció, és hétköznapi hasonlat, mi is használjuk, akiknek nincs tömegfóbiája. (És ráadásul képzavar is, mert a heringek nem beszélgetnek, nem ordítanak, emiatt sántít a hasonlat.) Érdemes kitalálni valami jó felütést az elejére: gondold végig, milyen szituáció lenne az, ahol leginkább kilóg egy ilyen, tömegiszonyos szereplő. Egyébként tényleg érdekesnek ígérkezik, sok sikert hozzá! :)
2015. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Az alapötlet tényleg nem rossz. A kifejezésmódod viszont lehetne választékosabb. pl. "A szél lágyan bejön" esetleg beáramlik; "Ha végig akarnám utazni, akár órákba is telhetne" végigutazni (?), ilyet nem igazán használunk. A fóbiás állapot leírása szerintem is lehetne érzékletesebb.

Nem tudom, hogy kiderül-e, hogyan él meg egyedül a lány 16 évesen, úgy, hogy a szülei elhagyták, de ez így elég valószínűtlen.

A támadó hangvétel tényleg felesleges a végére.

2015. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem rossz, de kicsit prózainak tűnik az egész... nyilván egy könyv írása megköveteli a vulgáris nyelvezet elkerülését, de mégis nekem egy picit hiányzik belőle az egyszerűség. Na, de nem vagyok én szakértő, hogy ítélkezzem, csak a véleményem mondtam el. Amúgy az egész történetet a lány meséli el?
2015. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen a lany meseli :)

Koszonom a velemenyed, amugy csak ez a dramai, szoval van benne konnyedseg :)

(Elnezest hogy elezet nelkul irok mobilrol vagyok)

2015. máj. 14. 02:37
 5/9 A kérdező kommentje:
A blogom: [link]
2015. máj. 14. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Érteni értem, hogy ez az alaphelyzet, de hol van a sztori?
2015. máj. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogy èrted hogy hol a sztori?
2015. máj. 14. 19:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Valójában merülnek fel bennem kérdések:

Ennyi idősen hogy élhet egyedül? Ehhez a szociális munkásoknak volna némi köze. Ha valaki szorong szociális fóbiával hogy képes kimenni a lakásból? Hogy van legjobb barátnője? Ha egyedül van, hogy van pénze? Miből él? Most a szülei elhagyták, vagy háttérből támogatják?

Szerintem egy idegentől, akár egy taxis legyen az, ki kellene teljesen akadnia. Ha reggel van sem hiszem, hogy egy ilyen ember, egy tinédzser aki érzelmileg amúgy is labilis, csak úgy elmegy forrócsokoládét inni.


Az alapötlet jó, csak a kivitelezés, ami zavaros. Illetve a párbeszédeken kicsit kidolgozottabbak, átgondoltabbak lehetnének. Sok sikert hozzá.

2015. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Benne van a szovegben, hogy miert teszi ezt
2015. máj. 20. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!