Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a Szent...

Mi a véleményetek a Szent Johanna Gimi című könyvről? Ki a kedvenc szereplőtök belőle?

Figyelt kérdés

Anyám még a héten elment könyvtárba és kihozta nekem az első részét a Szjg-nek. Nem vagyok egy nagy olvasó, általában megunom a könyveket, és amúgy sem olvasok valami gyorsan de abba a könyvbe totálisan beleszerettem!!! Csak múlt hétfőn kezdtem el az egyest, már az ötös végén tartok, és most a hosszúhétvégén sem volt programom, így végig, kikapcsolt telefonnal, hogy senki ne zavarjon, (bár ennek nem sok értelme volt, kifogtam a világ legszarabb osztályát, nincsenek barátaim, senki se keresett. Egyébként ezért is tetszett meg a könyv. Abban állati jó az osztály, ezért még álmodozni is segít ) és keksszel meg üdítővel, kinyúlt hálóingben feküdtem a babzsákfotelemben és hajnalokig faltam a betűket, közben átélve azt, amit a szereplők éreznek, és egyszerűen belezúgtam a könyvbe. Jó, nyugi, nem vagyok Reni :D, de ez a könyv tényleg nagyon a szívemhez nőtt <3. Egyébként, nekem eddig a kedvenc szereplőm fiúk közül Ricsi, lányok közül Kinga. Akiket nem bírok: Viki, Móni, Dorián, Arnold. Edinát bírom, mert ő olyan kis szánalmas :D. Dave-et, Zsoltit, Macut is szeretem, Cortezt úgy többé-kevésbé, mert nem tetszenek a hangulatingadozásai. Bár, nemrég volt az a jelenet, amikor Cortez megmutatja a videóját, és azelőtt kifejezetten nem bírtam, most már megváltozott róla a véleményem. Ja, és persze: I luv Máday! :DD Virágban azt (is) csípem, hogy én is szeretem a Fall Out Boyt, szóval összességében majdnem mindenkit bírok, Renit, Andrist, Robit, meg mindenkit! :D

Nektek ki a kedvenc szereplőtök és miért? Nekem Ricsi azért, mert bírom ezeket rasztás, jó fej srácokat, Kinga meg azért, mert nagyon tetszik benne az elszántság, a kitartás, és persze a keménység, szókimondóság, bár néha kicsit messzire megy velünk.


2015. máj. 25. 21:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
13/L
2015. máj. 25. 22:02
 2/22 anonim ***** válasza:
44%

Én is 13 vagyok és lány,de nekem nem jött be.Egy csomó ilyen sulis szerelmes könyv van,irodalmilag pedig pocsék(bár könyvajánlónak nem rossz;))

Attól,hogy én így gondolom nem baj ha valaki szereti.

2015. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az első könyvet olvastam csak, de Virág volt a kedvencem :) ugyanolyan, mint amilyen én 11-12 évesen voltam és vicces a mai fejemmel olvasni, hogy milyeneket mondtam, meg hogyan viselkedtem.

19L

2015. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

Idézem egy nem túl régi válaszomat.


"A főszereplő kevés jellemvonással rendelkezik (vagy ha van is neki egy pár, akkor azok elég gyakoriak - csendesség, kétbalkezesség, hasonlók), így még a fantáziahiányban szenvedők is képesek magukat megtenni a főszereplőnek. Ez valóban egy álomvilág, mert én még sohasem láttam olyat, hogy a suli menője felfigyelt volna a suli legbénábbjára (jó, van esély rá, de most ez mennyire reális? Leginkább semennyire). Szirmai Gergő mondásával élnék, hogy "Tökmindegy mi az, csak álljak be tőle", mint a drognál. Nekik mindegy, milyen sablonos/klisés az alapsztori, milyen logikátlan, elhúzott, csak egy pár percre hadd hihessék el, hogy ilyen megtörténik (és velük, mivel azonosulnak a főszereplővel). Pedig nem.


Leiner Laura alapvetően nem valami jó író (és most ezért szét fognak tépni), a kötetek nála mostanában nagyon egy sablonra mennek, csak más szereplőnevekkel (komolyan mondom, a főszereplők 80%-ának megegyeznek a legfőbb jellemvonásai a kötetekben, hiába van már szó másik személyről). Hogy ez miért jó, nem értem. Leiner Laura jól jön ki belőle, de én lassan sajnálni kezdem az olvasóit, hogy nem jönnek rá erre."


Ezeknek az önbizalomhiányos olvasóknak kell ez a kis ego-booster, hogy "Jaj, úgyis lehet egy csúnya lányból szép, meg a külső nem számít, ha belül >>szép<<".

Most igazán nem akarok elítélni senkit, ez az én véleményem, mindenkinek megvan a sajátja, és emiatt ne ítéljen el senki se engem, se mást. Én így látom, köszi, nekem nem tetszett, maradok a felnőttesebb irodalomnál.


14/L

2015. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igazad van,Hármas.Én az Szjg-n kívül nem olvastam tőle más könyveket és ezt sem végig,de nem értem mit imádnak benne annyira...Na igen Cortez-Renáta kapcsolat szürreális.13/L
2015. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

Nekem Reni a kedvenc szereplőm.Hogy miért?

Teljesen olyan mint én.Én is beleszerettem a suli legmenőbb fiújába(csak nekem nem2 és félév kellet h rájöjjek h szeret.Na mindegy)Könyv moly vagyok,szeretem az Oasist.kb.ennyi.:DD

2015. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 StrawberryPie válasza:
Nekem a kedvenc könyvem.Tegnap fejeztem be a 8/2-őt és már hiányzik a könyv.Kedvenc szereplőm nincs, mindenkit bírok kivéve Edina, Viki meg még pár negatív szereplő.
2015. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
ÉN imádtam és én is olyan vagyok mint te utálok olvasni, belekeztem egy könyvbe 20 oldalt elolvastam és meguntam. De aztán egyik ismerősöm elkezdte olvasni és én is elkeztem letölteni.Aztán 2 hét alatt ki is olvastam, úgyhogy egyszerűen imádtam. Amúgy Reni volt a kedvencem.
2015. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

Lány: Reni, mert teljesen olyan mint én. É is szokatm szenvedni a szerelem terén.

Fiú: mindegyik és midegyik szereplő más dologért

2015. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Tegnap olvastam ki az utolsót.

Nem tudok mit mondani.

Már az első kötet olvasása alatt is attól kezdtem félni, hogy egyszer vége lesz. És vége.

FOREVERRRRR!!!!!!!!!!!! <33333

2015. jún. 7. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!