Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok vélemény? Hobbiból...

Gaia0506 kérdése:

Mondanátok vélemény? Hobbiból elkezdtem könyvet írni, és érdekelne a véleményetek, mivel lehet, hogy komolyabb szinten is folytatnám, majd az írást. Így jó lenne tudni, mások véleményét is. Szóval lejjebb találhattok egy kis részletet. 15L

Figyelt kérdés

1.fejezet.

Futok. Három napja mást sem csinálok, csak futok. Még pedig az életemért. Egy olyan lény elől menekülök, amilyet emberfia még nem látott. A lény szemei vörösen izzanak, léptei szinte nesztelenek és lehetetlenül gyorsan mozog.

Félek. Nem is csoda. A szemem láttára ölték, meg édesanyám. Most értettem meg, hogy miért óvott állandóan, hogy miért nem engedett el sehova se sötétedés után.

Egy hatalmas erdő sűrűjébe kergetett be a fenevad, ahol senki és semmi sincsen. Hiába könyörögtem, hogy valaki segítsen. Senki sem jött segíteni. Egyedül voltam egy végtelennek tűnő erdőben egy szörnyeteggel, ami valamilyen oknál fogva mindent elkövet azért, hogy elkaphasson.

Fáradt és kimerült vagyok. Három napja futok, a végkimerülésig hajszolom magam, hogy túlélhessem ezt a rémálomszerű valóságot. Az elmúlt három napban alig ettem egy-két falatot és azok is csak pár bogyók voltak, amit az erdőben találtam. Pár korty vizet ittam a folyóból, ami kettészeli az erdőt. Nem vagyok biztos benne, hogy élve hagyom el ezt a helyet, de azt se, hogy valaha elhagyom.

Eljött a negyedik nap. Újabb kilátástalan helyzetbe kerültem, de most már egyre közelebb ért hozzám a rém. Nem tudtam merre menjek. Csak előre mentem és túlkésőn vettem észre, hogy egy ösvényen haladok. Nem csoda, hogy olyan könnyen követni tudott. Már a végső tartalékaimat használtam fel azon a végzetes napon. Egyre lassabban és lassabban haladtam előre, már a szememet is alig tudtam nyitva tartani.

Kényszerítettem magam arra, hogy eszméletemnél maradjak és a semmiből vettem magamhoz energiát, hogy tovább tudjak menni. Jó párszor hallottam magam mögött dühös üvöltéseket. A fülemben dobogott a vér, annyira ideges voltam. Muszáj volt megnyugodnom, hogy hallhassam nagyjából a szörnyet, de képtelen voltam rá. Megbotlottam egy kiálló gyökérben és elterültem a földön. Nem sokkal később hirtelen csönd támadt, ami nem jelentett semmi jót se. Gyorsan feltápászkodtam, majd ismét útnak eredtem. Csak rohantam előre nem figyelve arra, hogy merre megyek. Már órák teltek el azóta, hogy utoljára hallottam a lény üvöltését. Épp, amikor meg akartam állni egy szakadékhoz értem, amit nem vettem észre. Csak akkor, amikor már lezuhantam.

Nem volt olyan mély ahhoz, hogy belehaljak, de ahhoz eléggé mély, hogy megzúzódjon a lábam vagy valami másom. A zuhanás miatt egy ideig nem tudtam megmozdulni, mivel elhomályosodott előttem a kép és levegőhöz is alig jutottam, de amint újból képes voltam normálisan lélegezni, feltápászkodtam. Amint rá nehezedtem a karomra éles fájdalom hasított bele, majd a lábamba is. Összeszorítottam a fogam és elindultam. A szakadékból csak egy irányba lehetett kimenni. Bicegve mentem tovább. Órák teltek el, mire a folyó partjára értem, hogy ihassak. Onnan elindultam a folyó áramlásával ellenkező irányba. Nem sokára kezdett esteledni. A lábam miatt nem tudtam gyorsan haladni és egyre nehezebb volt ébren maradni.

Az egyik pillanatban még teljesen nyugodtan mentem a következőben pedig már megpróbáltam futni, ugyanis mögöttem jött a bestia és most már látható is volt. Nem sokkal később be is ért. Felsikítottam bár tudtam, hogy tök mindegy. A vadállat neki vágott egy fához. Az ütődés hatására megroppant a gerincem és a fejem is betörött. Démoni ereje miatt, már nem voltam képes mozogni. Kezdett homályosodni a kép, de annyit még tisztán láttam, hogy egyre jobban közeledett felém a démon, majd hirtelen megtorpant és utána elhomályosodott a kép. Egy tárgyon itt-ott megcsillant a fény, de nem tudtam beazonosítani. Most már mindegy volt, hisz így is úgy is eljött a vég. Nem bírtam megmozdulni. A végtagjaim elernyedtek és a fejem is teljesen kiürült. A következő pillanatban pedig, már teljesen elvesztettem az eszméletem.


2015. jún. 4. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem mondom, hogy rossz, de van még hova fejlődnöd.


Például vannak vesszőhibáid, általában feleslegesen használod olyankor, amikor nem kéne.

Vannak sima helyesírási hibák (sokszor külön vagy egybe írod azt, amit fordítva kellene), és néha az egyeztetés sem jó (pl.: egyre nehezebb volt ébren maradnOM.


Kicsit logikátlannak érzem, hogy miért üldözte a bestia a főszereplődet négy napon keresztül. Ha már csak annyit akar, hogy betörje a fejét (aminél a leírás inkább orvosi volt, sokkal több érzést kellett volna beleírnod), miért nem öli meg inkább egyből? Vagy a nap végén? Annyi idő alatt elérhetett volna a főszereplőd a szakadékhoz.


Vannak benne szóismétlések és felesleges szavak (megzúzódjon a lábam vagy valami másom - megzúzódjon valamim). Nem neveznék egyébként szakadéknak olyasmit, aminél maximum kicsit megzúzódsz.


Egyáltalán nem reménytelen, de gyakorolj és olvass sokat, és keress egy bétát (olyan személyt, aki kijavítja az írásod)! A legjobb, ha valami kis köcsögöt keresel, aki képes mindenbe belekötni, mert attól fejlődsz a legtöbbet, nem akkor, ha csak a helyesírási hibákat javítja ki.


Egyébként elég rövid lenne első fejezetnek. Ez szerintem maximum két oldal, egy átlag ifjúsági könyvnél egy fejezet kb. 10-15 oldal (legalább, ritkán kevesebb). Érdemes lenne kitűznöd egy célt, amit minden fejezetnél megírsz (minden fejezet legalább 2500 szó, mondjuk. Nekem ez a szám 3200, úgy próbálom alakítani a történetet, hogy minden fejezet legalább ennyi legyen.)


De ne add fel az írást! Keress bétákat (többet is), és nézz utána a dolgoknak! Rengeteg ilyen oldal van, ahol találsz írói tanácsokat, gyakorlati feladatok is vannak néhány helyen. Nézelődj, és tényleg ne add fel! Olvass és írj minél többet, figyeld meg, hogy hogyan írnak a kedvenc íróid, és mindig gondolj bele a részletekbe, hogy logikus-e, ami történik!


Remélem tudtam segíteni.

2015. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval, de még annyit hozzátennék, hogy rosszul, logikátlanul váltogatod az igeidőket. Döntsd el, hogy jelenben vagy múltban szeretnél-e írni, mert kezdőként még túl nagy falat a váltott.
2015. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Még annyit,hogy ez inkább epilógusnak lenne jó és aztán kezdenéd az első felyezetet amiben mindent megmagyarázol,mert ez kissé zavaros volt.Egy bétázót mindenképp keress!És ne add fel!
2015. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok.Bocsi prológust(bevezetést akartam írni),nem epilógust(befejezést).
2015. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!