Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Éhezők viadala - Szerintetek...

Éhezők viadala - Szerintetek is elsietett lett a vége?

Figyelt kérdés

(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)(SPOILERES)


A kiválasztottnál kicsit elsietettnek éreztem a dolgokat. Szépen, lassan haladt a történet, míg ki nem hozták a volt nyerteseket a Kapitóliumból. Ezek után, mintha kicsit elsiette volna a történet megírását.Rövid idő alatt Johannával összebarátkoztak. A kiképzésük, amire 3 hetet kaptak elég gyorsan leszaladt. Majd a Kapitóliumban levő halálok. Egyik házba be 2-3 mondatig maradnak, mennek 2-3 házba még, majd csatornában mennek. Pincében rejtőznek 1-2 napig, majd mikor kimennek, a robbanás meg ezért lehetett? Hogy hamarabb vége legyen a könyvnek? Így semmi képet nem kaptunk, hogy hogy harcoltak az elnöki palotában... Coin megölése után is, amíg egy szobában van napokig, amíg el nem fogadja a helyzetet, újra rendbe jön (valamennyire).


Az egészet elkapkodottnak éreztem. Ti hogy vagytok ezzel?



#Az éhezők viadala #A kiválasztott #éhezők viadala a kiválasztott
2015. aug. 1. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tom. Egy részt nem bírtam végignézni.
2015. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Könyv.
2015. aug. 2. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Így utólag az előző részek se voltak túl jók, mivel Katniss mindig pont vagy ájult volt, mikor a fontos dolgok történtek (a Nagy Mészárlás megszakítása, az Elnöki Palota elfolalása), vagy egyszerűen csak nem volt ott. Én ezt a magam részéről borzasztó amatőr megoldásnak tartom, elvégre, ha nincs elég fantáziája, hogy az igazi akció jeleneteket kitalálja, akkor ne is írjon könyvet. Viszont igazad van, a harmadik volt a legrosszabb. Eleinte minden hihetetlenül lassan és vontatottan haladt, olyannyira, hogy majdnem abba is hagytam az olvasását, mert untam Katniss picsogását. Aztán a második felében, amikor már pont érdekes lett volna, összecsapta az egészet. Mintha közeledett volna a kiadó által megszabott határidő, és néhány nap alatt írta volna meg. Olyan dolgokat intézett el néhány mondattal, mint Finnick és Prim halála, Coin megölése, az előtte lévő tanácskozás az új Éhezők Viadaláról és az ott leadott szavazata okának kifejtése, stb. Amit viszont a legkevésbé értettem, hogy mégis hogy a francba békült ki és jött össze Katniss és Peeta?

Már eleve az se volt világos, hogy Katniss mikor szeretett bele Peetába, de az hogy Peeta, akit teljesen eltérítettek, hogyan lett újra normális, az számomra teljesen érthetetlen. Az egyik pillanatban még a zárt osztályon őrjöngött, a következőben meg bevetésre küldték a Kapitóliumba. És még napokig sorolhatnám az utolsó könyv hibáit, de nem teszem, mert elfáradt a kezem a gépelésben. :D Szóval ja, a Kiválasztott egy sz@r könyv. Amúgy már a címének sincs értelme, mert Katniss a Fecsegőposzáta, nem a "Kiválasztott", szóval még a fordítás is sz@r. Na most már tényleg ennyi. :D

2015. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom. Szerintem az előző részek teljesen rendben vannak. Az utolsó rész második felében viszont tényleg gyorsan történnek a dolgok. Nekem mondjuk az első felével sincs bajom, tény, hogy ott akció nemigen volt, de azért lezajlott pár érdekes esemény ezért én egyáltalán nem unatkoztam ott se. A vége meg ugyebár igen gyors, de én nem éreztem azért összecsapottnak, inkább sajnáltam, hogy ilyen hamar vége a könyvnek. Peeta és Katniss szerelme pedig egyértelműen látszódik az első könyvtől kezdve, de ha ott még nem is annyira a másodikban már teljesen jelen van. :D
2015. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!