Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szoktatok még könyveket venni...

Szoktatok még könyveket venni vagy már kizárólag csak okostelefonról olvastok vagy a számítógépen pdf formátumban?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Szoktam, könyv könyvet olvasni sokkal jobb:)
2015. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Én csak könyveket szoktam venni, pdf-ben nagyon ritkán olvasok, szinte soha. A számítógépes olvasásnak nincsenek meg a gyönyörei. Ott vannak a betűk, de nem érzem a könyvek szagát, nem foghatom a papírt, nem játszadozhatok egy oldallal, miközben a szemeim elvesznek valahol a sorok között. Ellenben, ha hosszabb útra fogok majd kényszerűlni, akkor mindenképp a pdf-es könyvolvasást fogom előnyben részesíteni, mivel kényelmesebb, utazás alatt is nagyon könnyen lehet olvasni és nem is kell ez által annyi mindent cipelnem, csak egy elektronikus eszközt, amin olvashatom. Ellenben - mivel még itthon vagyok és nem tervezem azt, hogy nagyon messzire megyek - a sima, hagyományos könyveket részesítem elpnyben, mivel azoknak számomra lelke van.
2015. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nincs pénzem rá, ezért az utóbbiak, de ha megtehetném, mindenképp a könyveket választanám, mert egyetértek az előzőekkel (lelkük van!).
2015. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Én is szívesebben olvasok papíralapon.


A kedvenc íróm könyveit megveszem, a többi...Kinyomtatom a PDF-et (az irodában megtehetem :D:D)

2015. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Minden válasznak nagyon örülök. Szerintem a nyomtatott alapú könyvek preferenciát élveznek.
2015. aug. 1. 22:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Húúú, én imádom a könyveket! Annyira, hogy a mostani születésnapomra csak azt kértem, és 20 darabot kaptam!!!! :D Szóval elleszek egy darabig velük.


Emellett szoktam e-bookon is olvasni (nem telefon, hanem e-inkes e-book olvasó), leginkább például utazáskor buszon/vonaton, mert könnyebb azt cipelni, mint - adott esetben több - igazi könyvet. De még itt is van kivétel, például az idei nyaralásra biztosan a 20 könyv közül fogok vinni magammal, hiszen alig várom, hogy elolvashassam őket.


Szóval én olvasok így is, úgy is, de az igazi könyvek nyomába sem érhet semmi.


Itthon a Libriben szoktam venni őket leginkább (már maximális kedvezményem van, főleg neten rendelve olcsóbb így jóval), illetve az idegen nyelvűeket - mert több nyelven is szeretek olvasni - bookdepository.co.uk-ról, vagy amazon.de,.es,.com,.co.uk-ról szoktam rendelni.

2015. aug. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Időnként veszek, de egyszerűen nincs pénzem és energiám minden könyvet megrendelni. Csak angolul olvasok, nem Magyarországon, de itt nagyon drágák a könyvek, ráadásul nem is mind elérhető helyben. Nem hiszek a "lélekben", illatért meg nem fogok több tízezret kifizetni egy hónapban, mert az szerintem luxus. Nekem maga a történet a lényeg, nem az, hogy jól mutasson a polcon, meg hogy lehessen szagolgatni.

Viszont regény olvasásra a hülye pdf-nél bénább formátum nem sok van. Nem értem, hogy mi ez a beteges vonzalom hozzá, mikor az epub sokkal, de sokkal kényelmesebb, mert a képernyőhöz igazítja magát.

Szóval nem, nem vagyok egy technofób sznob, aminek százezrei vannak könyvekre évente, de a pdf szerintem egy vacak.

2015. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Feketetűz válasza:
9%
Figyu!Szerintem nem ciki ha olvasol könyvet.És a könyv sokkal jobb minthogy a számítógépedről olvass!Ha neten olvasol egy idő után megfájdul a fejed is és a szemed is.
2015. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Nekem egy e-book olvasó nem tudja helyettesíteni az igazi könyv illatát és textúráját. Imádok bemenni a könyvesboltba, antikváriumba és kezembe fogni, beleolvasni a könyvekbe, érezni a papír illatát.

Elismerem, hogy van létjogosultsága az elektronikus formátumnak, de én azt hiszem már csak ilyen régimódi maradok.

2015. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálam is előnyt élveznek a nyomtatott könyvek, de hiába, ha nincsen annyi pénzem, hogy mindent megvegyek, ami érdekel. Könyvtárba is gyakran megyek, de ott sincs meg minden, amit el akarok olvasni.

Mivel gépen és telefonon olvasni borzasztó rossz, ezért beszereztem egy e-olvasót, így lényegesen könnyebb.

2015. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!