Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SOS! Tudtok ajánlani olyan...

SOS! Tudtok ajánlani olyan könyvet, ami a számítógépes fájlok rendezéséről és pár program (böngésző, levelezőprogram) használatáról ír GYEREKEKNEK?

Figyelt kérdés

Avagy nagyon csekély intelligenciájú felnőtteknek. Jelen esetben utóbbi. Tényleg próbáltam segíteni neki (60 éves), de amit elmondok, megmutatok, azt 2 perc múlva elfelejti. Nem vagyok nagyon türelmes ember sajnos. Azzal jön folyton, hogy nem azt csinálja a gép, amit ő akar, pedig azt csinálja, amit mutattam neki. Aha, mondom, a gép nem gondolkodik, mindig pontosan ugyanazt csinálja... (És még csak nem is egy kivénhedt 80-as évek beli kockáról van szó, tavalyi gyártású... Na mindegy.) Azt mondja, hogy meg akarja tanulni, de valójában csak felhúzza magát, amint nem sikerül megnyitnia egy mappát (ami az asztalon van), amit pedig meg tudna nyitni, de nem érti, hogy ugyanúgy kell, mint a kék ikont (értsd: Thunderbird)

Szóval nem olyan könyv érdekelne, ami csak a számítógép részeit mutatja be, mivel az nem túl gyakorlatias tudás a helyzetünkben. Ismertek valamit, ami nagyon részletesen leírja, hogy hova vidd az egeret, melyik gombot nyomkodd és hányszor stb.? :) Nagyon köszönöm a segítséget!



2015. aug. 12. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem még a "For Dummies..." kötetek sem ennyire részletesek, kifejezetten számítógépes gyerekkönyvet magyarul meg nem láttam. Ami neked kéne, az a régi (ősrégi, '98-as?) Win helpje volt, még azt is elmagyarázta, hogy kell duplán kattintani.

Segíthet, ha te magad írod le egy kis cetlire és ragasztod a monitor mellé.

2015. aug. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az easy pc nevű újság is jó lehet először is megérteni egy-két dolgot, bár lehet elavult egy kicsit azért hátha..


itt valaki fel is ajánlotta ajándékba:

[link]

2015. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egész le van fűzve, szóval inkább könyv, nem újság..

merre felé lakik egyébként, mert lehet tudnék segíteni

2015. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!