Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » (George RR Martin) Mi a...

(George RR Martin) Mi a különbség a hét királyság lovagja és a kóbor lovag között?

Figyelt kérdés
Én most olvastam nemrég a Hét Királyság lovagja című könyvet és most láttam csak h van ez a kóbor lovag című könyv ami ugye régebbi kiadású is...

2015. aug. 15. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
nem ugyan arról szól :) mármint nem ugyan arról a lovagról az egyik tényleg csak kóborol
2015. aug. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A Hét Királyság lovagja az összefoglaló neve a "Tales of Dunk and Egg"-nek. Tehát eddig 3 novella van:

1) Hedge Knight/Kóbor lovag

2) Sworn Sword

3) Mystery Knight

Nemtom h utóbbi 2-nek mi lett a hivatalos magyar címe. És e 3-nak lett az összefoglaló neve a Hét Királyság lovagja.


A főszereplők, mint ahogy az eredeti címből is kiderül, Dunk és Egg. Dunk a kóbor "lovag", Egg pedig Aegon Targaryen herceg, aki SPOILER később V. Aegon király lett, Dunk pedig a Kingsguard/Királyi Testőrség parancsnoka.


Következő, még meg nem jelent, novella címe "The She-Wolves of Winterfell" lesz, amiben Dunk felajánlja szolgálatait Beron Starknak, aki szövetkezett -valszeg Tybolt- Lannisterrel Dagon Greyjoy ellen.

2015. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!