Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Trónok harcában (főleg...

A Trónok harcában (főleg könyvek) miért szeretnek olyan embereket az olvasok (és nézők), akik gonoszak és kegyetlenül viselkednek (pl. Tywin, Theon, Jaime)?

Figyelt kérdés

Még csak az első két részt olvastam (a Trónok harcát és a Királyok csatáját), de olvastam pár kommentet, és meglepődtem, hogy olyan emberekért rajonganak főleg, akik borzalmas alakok voltak - legalábbis ebben a két részben. Majd tovább olvasom, és kiderül.


Tywin: eddig nem sokat szerepelt, ahol én tartok, de kiderült róla, hogy rengeteg falut felgyútottak miatta, a paracsára rengeteg ártatlan falusi halt meg valószínűleg különösebb ok nélkül, egy érzéketlen, érzelemmentes öregember, apának is csapnivaló.


Theon: perverz, gusztustalanul bánik az emberekkel meg a nőkkel /pl. a kapitány lányának az esete, akit csak kihasznált és átvert/, mikor elfoglalta Derest, ártatlan embereket öletett meg, csak azért, hogy kemény legénynek mutassa magát, ezen kívül két ártatlan gyereket is, akikről elhitette, hogy Bran és Rickon az, nem törődve azzal, hogy 10 évig ezzel a családdal élt, és szerinte Deres az övé, noha semmi joga nem lett volna hozzá. Hallottam, hogy valami elmebeteg meg fogja kínozni, de nem fogom érte sajnálni, magának főzte ki ezt az egészet. Annak a nem normális vén hülye apjának akart bizonyítani, no de minek? Amúgy meg a nővéréről is borzalmasan irigy és gonosz módon gondolkodik.


Jaime: nem elég, hogy undorító, vérfertőző kapcsolatot folytat az ikertestvérével, de egy lelketlen alak is, amikor Cathelyn kikérdezte a cellájában, akkor is kiderült róla, hogy egy lelketlen pszichopata, de volt kitől örökölnie. Hallottam róla, hogy később többet fog szerepelni, és állítólag kiderül róla, hogy nem is olyan rossz ember, de én ezt valahogy ezek után, amit eddig nyújtott, nem tudom elhinni.


Nem utolsó sorban azt sem igazán értem, hogy a törpe mért olyan szimpatikus egyeseknek, de mindegy, legyen. Ugyanolyan alattomos, mint a többi rokona. És azt sem értem, hogy miért Joffrey a legutálatosabb a történetben. Oké, tudom, hogy megöletett egy henteslegény, aki kb. 4-5 mondat erejéig volt a történetben, aztán meg kivégeztette Nedet, Sansával is rosszul bánt, de az annyira nem érdekelt, mert azt a buta lányt valahogy nem sikerült megkedvelnem. Ja, meg az éhező, dühös tömegbe lőtt a számszeríjával, aztán meg mondta, hogy megehetik a halottakat. Oké, ezek gusztustalan tettek voltak, de akkor sem ő a legutálatosabb. Szerintem Theon, Gregor Clagene vagy Tywyn rosszabbak voltak eddig, az utóbbi kettő miatt különösen sokan haltak meg.



2015. szept. 4. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott a probléma, hogy még nem olvastad végig:D Az elején pl én is utáltam Jaimet, de most már nem. Van, hogy a karkterek maguk változnak, de van, hogy csak más szemszögből is meglátod a cselekményeiket ezzel megváltoztatva a nézőpontodat róluk. Amúgy meg mindenkinek más tetszik. És egy gonosz szereplő is lehet imádat tárgya. Erre példa máshonnan: joker, walter white, moriarty, alex.
2015. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért Joffrey a legutálatosabb, ahogyan te fogalmaztál, mivel őt a szimpla kegyetlenkedésen kívül semmi sem motiválta. Mindenki más csak azért bántott másokat, hogy elérje a kitűzött célját, a srácnak viszont annyi volt az egyetlen célja, hogy bántson másokat.


Igen, ebben a könyvben nem sablon karakterek vannak, így a történet előrehaladtával egyre többet és többet tudunk meg az egyes karakterekről, árnyalódik a jellemük.


Sansa egyébként nem buta, kitűnően lavírozik, hogy ő legyen az a szereplő, aki majd végelgyengülésben hal meg 80évesen.

2015. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tywin az egyik kedvenc karakterem. Lehetne róla itt rengeteget írni, de olvasd el a könyveket és meglátod,hogy mennyire emberi karakter. Sztem az összes közül az egyik legemberibb.

Jaime és Theon nagy átalakuláson mentek át, nagyon sok olvasó azt gondolj,h a Theon/Reek fejezetek a legjobbak, még akkor is ha nem szeretik őt.

2015. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Tywint én sem szeretem. Borzalmas, számító, gonosz ember. Max csak így emberi, másképp sehogyan sem. Benne egyesül minden, ami rossz az emberiségben. Viszont azt nem értem, ha nem érdekel Sansa rossz sorsa és emiatt nem annyira zavar Joffrey kegyetlensége...akkor miért zavar Tywin kegyetlensége a felégetett falvakkal/családokkal kapcsolatban? Ők még csak nem is kaptak szerepet, azt sem tudod, hogy kik voltak.
2015. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Egy karakter nem attól érdekes, hogy jó, sőt. Én két dolog miatt szerethetek bizonyosz szereplőket: 1, szimpatikus, mint ember. Ilyen pl. Davos Seaworth, emberileg iszonyatosan szimpatikus. 2, gonosz, aljas, csinál rossz dolgokat, de érdekes, egyedi valami oknál fogva. Ilyen pl. Tywin, vagy Littlefinger.

Szerintem totál egyértelmű, hogy a kettő teljesen más, főleg annak, aki sokat olvas. Akit kicsit is érdekel az irodalom, annak ez egyértelmű. Vagy nem olvasol sokat, vagy kamasz vagy.

2015. szept. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nemárt némi IQ is a betűfalás mellé. :-D
2015. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jellemfejlődésről hallottál már?

Olvasd el a többi könyvet is. Kíváncsi vagyok, úgy mi lesz a véleményed ezekről a szereplőkről.

2015. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!