Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvjavaslatok 21 éves...

Könyvjavaslatok 21 éves lánynak? Megcsappantnak érzem a szókincsem, szeretném felfrissíteni. Mind magyarul és angolul.

Figyelt kérdés

Régebben több novellát, kisregényt írtam. Manapság viszont ha ugyanezzel próbálkozom, egyre többször akadok el és keresgélek szavakat, bizonyos események bemutatására. A kifejezésmódomat is szegényesebbnek érzem ahhoz képest, mint mikor 15-16 évesen rendszeresen többet olvastam. Igaz, mostanság időm és kedvem sem engedi, hogy nagyon belemélyüljek az írásba, gyakran kényszeredetten ülök le a szövegszerkesztő elé, így talán ez is hatással van rá.


Félreértés ne essék, nem plagizálni szeretnék, csupán visszatalálni a könyvek szeretetéhez és ezzel egy időben bővíteni a szókincsemet.


**


Tudtok ajánlani könyveket, amiket (nem feltétlen) huszonévesen olvastatok, tetszett nektek? Műfaj szempontjából mindenevő vagyok. Egyedül a mai népszerű ifjúsági irodalmat kerülném. Olvastam az Éhezők Viadalát, nem volt rossz, de nem ilyesmit keresek.


Fantasyt ettől függetlenül előnyben részesítek, illetve szívesen olvasnék olyasmit is, ahol egy család van a központban. Esetleg egy középkorban, vagy régi időkben játszódó regény szintén érdekelne.


Megköszönném, ha egy-két címet ajánlanátok és esetleg jellemeznétek pár szóban, miért tetszett, de ez utóbbi nem annyira jelentős. Ha volt olyan könyv, amit angolul olvastatok és úgy akár jobban tetszett, mint a fordítása, azt ugyancsak szívesen venném.



2015. szept. 10. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Néhány a kedvenceimből, szintén műfaji mindenevőként:


Shakespeare: Szentivánéji álom

Moliére: A fösvény, Tartuffe, Képzelt beteg

Dumas: A három testőr

E.T.A. Hoffmann: Arany virágcserép

Mark Twain regényei

Gabriel Chevallier: Clochemerle fürdő

Rejtő Jenő regényei (Szőke ciklon, 14 karátos autó ...)

Vavyan Fable: Mesemaraton

Marion Zimmer Bradley: A világok háza

Robin Cook: Szfinx

Robin Cook: Kóma

Thomas Harris: A bárányok hallgatnak

James Herriot könyvei

Gerald Durrell könyvei

Wodehouse könyvei

Terry Goodkind - Az igazság kardja sorozata

... ... ...

2015. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a javaslatokat!


Utánuk fogok nézni.

2015. szept. 10. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előttem íróhoz néhány kedvencet leírnék én is:


Umberto Eco: A rózsa neve /középkori kolostori nyomozós. Izgalmas "krimi", és egyben nagyon sok filozófiai, vallástörténeti, kulturális ismeretet közvetít./


Mark Helprin: Téli mese /gyakorlatilag semmi köze az azonos című filmhez. Meglehetősen szürreális, de varázslatos történet, fantasztikus leírásokkal - szerintem csodálatosan különös könyv :) /


John Steinbeck: Édentől keletre /egy család történetét meséli el az amerikai polgárháborútól az első világháborúig/


Terry Pratchett: gyakorlatilag bármelyik könyvét jó szívvel ajánlom. Nagyon jó humorú, választékos, izgalmas kifejezésmódú. Fantasy.


Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja /Izgalmas, fordulatos 19. századi bosszú történet. Az első kötet szerintem kicsit lassan indul, de utána aztán pörögnek az események./


Neil Gaiman: Amerikai istenek /urban fantasy - gaimanes, magávalragadó fantázia/ DE Gaimannek bármelyik könyvét szívesen ajánlom.


Kodolányi János: Én vagyok

Kodolányi János: A vas fiai

Kodolányi János: Vízözön

Kodolányi János: Julianus barát

/Kodolányi történelmi regényeket írt. Komoly feldolgozása a legkülönbözőbb témáknak. Az Én vagyok Jézus története Júdás szemszögéből. A Vízözön a Gilgames eposz feldolgozása. A vas fiai a tatárjárás korát mutatja be, stb. Rá kell hangolódni az adott regény stílusára, nyelvezetére, mert az mindig igazodik az ábrázolt korhoz, így eleinte furcsa, de megszokható, és csak még hozzáad a történet hangulatához./

2015. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a következőket ajánlaná neked:


1.Victor Hugo: Nyomorultak

(Ha nincs időd, ne is gondolj erre, mert nagyon hosszú). Engem, ami nagyon megragadott ebben a könyvben, az nem a történet vagy a szereplők, hanem a körítés volt(amiből nagyon sok van). Az író számtalan alkalommal elkalandozik a történettől, és filozófál. (Persze nagyon érdekesen és magas szinten). Az igényesen megírt és lefordított körmondatok a szókincsedet, és fogalmazásmódodat is fejlesztHETik. Persze attól, hogy nagyon sok benne a lét- és korelemzős rész a történet nagyon lelassul, szóval kell hozzá türelem. A Nyomorultak azért is volt számomra élvezhető, mert egy hiteles korképet tárt elém. Tehát az akkor még kissé hiányos történelmi ismereteim is bővültek a könyv elolvasása után.


2. George Orwell: 1984


Ez a könyv egy disztópia. Hihetetlenül tömör, őszinte és felkavaró. Miután elolvastam napokig letargiában voltam. Ami tetszett benne, hogy a történetnek, és a szereplőknek "életszaga" volt. A szerelem nem volt törhetetlen, a főhős nem volt tökéletes és az élet nem volt feltétlenül szép. Bár a könyv bemutat egy viszonylag színtelen szerelmi történetet, a hangsúly nem azon van, sőt, még csak nem is a szereplőkön, hanem a környezeten, és a háttéreseményeken. Mindenképpen ajánlom ezt a könyvet, mert a nyomasztómhangulat ellenére igazi mestermű.


3. Dieter Noll: Egy ifjúság regénye


Ez egy háborús könyv. Ha nem csíped az ilyeneket, akkor ez biztosan nem fog tetszeni. A könyv roppant lassan indul. Nem egyszer éreztem azt, hogy elfogyott a türelmem. Később viszont kiderült, hogy érdemes volt várni. A könyv olyan kérdéseket boncolgat, mint például, hogy egy személy meddig képes feláldozni az elveit és az érdekeit a csapatért. Ezen kívül meg egy remek dráma, összetett történettel és karakterekkel.


Remélem valamelyik elnyeri a tetszésedet :)

2015. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Vavyan Fable - szinte kivétel nélkül mindegyik könyve tetszik, nagyon kifejezően ír (kedvenceim tőle: Álmok Tengere, Halkirálynő-sorozat, Vis Major-sorozat, Tündértánc, Mesemaraton 1-2., Sárkánykönny...)

- Erin Morgenstern - Éjszakai cirkusz

- Tolkien - A Gyűrűk ura (A hobbit is jó, csak "gyerekes")

- Stephen King - Állattemető, Ragyogás (tudom, távol áll a fantasytól, de elgondolkodtató)


Velük mind-mind fejlesztheted a szókincsed, engem mindig feltöltenek, és írásra késztetnek :) (régen én is novelláztam, de már nem tudok, sajnos).

2015. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többiek válaszát is!


Sokat segítettetek. :)

2015. szept. 12. 02:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz hogy gyerek/fjúsági könyv, de előnyben részesíted a fantasyt szóval tessék: Harry Potter
2015. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!