Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az útvesztő trilógia Tűzpróba...

Az útvesztő trilógia Tűzpróba című könyve nagyom "gagyi" rajongói fordításban?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el olvasni online, az első részt már befejeztem. Megtaláltam a másodikat, de már eleve a cím is megperzselt világnak van fordítva. Sok ilyen félrefordítás van benne? Érthető lesz így is? Valahol megtalálható az eredeti könyv online magyarul?
2015. okt. 3. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem olvasd el a könyvet nyugodtan főleg, hogyha tetszett az első , de ne számits rá, hogy sok hasonlóságot fogsz a filmmel találni, ezért más már a cim is. Fogod érteni, csak ez egy kb teljesen más sztorit mesél el mint, a film.
2015. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A filmnek még nem láttam egyetlen részét sem, nem is akarom megnézni, míg el nem olvasom minden részét. Azért gondoltam, hogy a cím félre van fordítva, mert a boltban megvásárolható könyvnek is tűzpróba a címe és nem Megperzselt világ. De ma el is kezdtem olvasni, úgy vagyok vele, hogy a lényeget rajongói fordításban is megértem :)
2015. okt. 4. 18:49
 3/4 NVikike ***** válasza:
Igen. Rendkívül rosszak a rajongói fordítások. Én konkrétan úgy jártam, hogy nem bírtam kivárni amíg összekuporgatom a zsebpénzemet a Halálparancsra (újonnan jött ki az előtörténetként és jó drága is :S) így elolvastam neten pdf formátumban. Aztán barátnőmmel beszélgettünk a történetről, és kiderült, hogy amit én olvastam, abban nem csak félrefordítások voltak ahogy te is mondtad, de még egy csomó információ hiányzik is!!! (Nem akarok példákat felhozni a spoilerveszély végett.) Szóval, ne olvass rajongói fordítást, mert a jövőben nem fogod megérteni a történetet. Én talán a teljes internetet végigkutattam eredeti fordításokért, de semmi, semelyik részből.
2015. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NVikike ***** válasza:
A film persze hogy más. Nem fognak egy egész könyvet megfilmesíteni, inkább leegyszerűsítik, és egy új sztorit találnak ki, ami hasonló. Fölösleges és hülyeség összehasonlítani a könyvvel, főleg az amatőr rajongói fordításokkal. Félre ne értsetek, nem akarom ostorozni a filmet, nekem függetlenül attól, hogy szinte köze sincs a könyvhöz, mindkét részét tátott szájjal néztem, és alig várom már a harmadik részt 2017-ben. Mind a könyv, mind a film egy remekmű.
2015. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!