Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ki fog biztosan...

Szerintetek ki fog biztosan meghalni a Tűz és Jég Dalában (Trónok Harcában)? (Lehetséges spoilerek)

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki mondaná csak a szerző( vagy ő se) tudja biztosan ezt.Én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi,hogy ti kit nem tudtok élve elképzelni az utolsó könyv végén.


Én személy szerint:


- Jaime Lannister- (Catelynt túléli)szerintem csatában fog meghalni Targaryenek ölik meg


- Barristan Selmy- Szerintem becsületes halált hal harc közben, valószínűleg Meereenben vagy az ostromlók,vagy a Greyjoyok(ha ellene fordulnak) vagy a volantisi Tigrisek ölik meg


- Doran Martell- A 6. könyv elején már nagyon rosszul van,erre jön még a fia halálhíre, a körülöttük lévő konfliktusok és hogy mit lépnek Aegon miatt.A halála után Arianne-re szakad Dorne irányítása.


- Catelyn( már ami maradt belőle) - Meghal valamilyen okból, amikor Jaimet odaviszik.



Akikben nem vagyok olyan biztos:


-Cersei Lannister: Ha meghal, szerintem öngyilkos lesz.

-Victarion Greyjoy: Euron megint átverte és nem jut ki belőle élve

-Davos: - Stannis szolgálatában hal meg csempészés közben

-Tommen,Myrcella: -személy szerint remélem valahogy ki lehetne játszani a jóslatot

-Brienne:- Vagy Catelyn vagy valami más kapcsán

-Randyll Tarly:-valószínű, hogy egyik fia sodorja olyanba,hogy megölik, vagy a viharvidéken a Targaryenek végeznek vele


Areo Hotah-ról is el tudom képzelni,hogy Dorne szolgálatában meghal( miután Arianne legyőzhetetlennek titulálta).



2015. nov. 8. 11:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
55%
mindenki
2015. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

Egyszer biztos mindegyikük meghal. :D


Szerintem is meghal Catelyn, de előtte még kimenti Edmure-t a Lannister fogságból.

Jaimeben nem vagyok biztos. Elég jól állt a folyóvidéki urakhoz, többek között Edmure-hoz is. Ha esetleg valami tárgyalásra kerülne a sor, akkor lehet kiállnának mellette és meggyőznék Catelynt, hogy ne ölje meg.

Cserébe Jaime a seregével visszaszerzi nekik Zúgót.

Azt sem tartom kizártnak, hogy valami harcban Jaime tényleg elesik, de a nagyobb jó érdekeben Cat adott esetben dönthet úgy, hogy visszahozza, ahogyan Beric tette ugyanezt vele.

(Jaimet és Briennet szerintem látjuk még a Mások ellen harcolni és majd egy legendás párosként vonulnak be Westeros meséibe.) :P


Cersei előbb megőrül. Talán a saját hibájából, akaratlanul, végez Tommennel is. De ebben ne mvagyok biztos.

Ha Aegonék megtámadják Királyvárt, szerintem feláldozza a várost és a futótűzzel feléget mindent. A Tyrelleknek lehet hogy az lesz a veszte. Legalábbis a Főverébnek, Mace-nek és Margnak 99%.

Ha Tommen és Cersei nem hal meg, akkor vagy visszamenekülnek Casterly-hegyre vagy pedig Harrenhalba (ami elég közel van Királyvárhoz és nagyon jól védhető). Velük a Hegy természetesen.


No most a Hegyet szerintem a Vérebnek kéne megölnie, így itt valahogy akár össze is futhatnának egy végső ütközetre. Akár Jaime társaságában, aki végül kinyírja Cerseit.


Aegon is meghal, van egy olyan gyanúm. De Jon Connington sorsában nem vagyok biztos. De erre tippem sincs. Viszont mivel fertőzőtt és a hideg, teles idővel a kőemberség is jobban terjed, fertőzőbb, ezért valószínűleg járványt indít el az egész kontinensen.

Ariannet simán megfertőzheti vele, ha taliznak. És ezzel Doran már 2 gyerekét küdlte öngyilkos akcióba.

A gyászba hát...uh...lehet belebetegszik és meghal. Passz.


Dorne viszont elég jól védhető helyszín. Nem zárom ki, hogyha a Mások áttörnének a Falon, akkor Dorne-nál lehetne a legjobban feltartóztatni őket. Szóval a legtöbb karakter talán majd ide szorul vissza, amíg meg nem érkezik Dany és a dothrakiak (?).


Randyll Tarlynek, mivel elég komoly hadvezér (és akármekkora xar alak), fontos szerep jut a háborúban. Főleg mivel ott virít nála egy valyriai acél. De jó lenne olvasni, ahogy Samet megmentve hal meg.


Ja és szerintem a sárkányok közül is kinyiffan minimum kettő.


Aki tutira nem hal meg, az szerintem Bran. Vele indult az egész történt (a prológus után) és az utolsó fejezetnek is vele kell végetérnie. (Az olyan szép lenne.) Szóval talán ő biztonságban van.


De nehéz...Érzem, hogy sokaknak annyi lesz.

(Cersei, Hegy, Tommen, Arianne, Jon, Arya, Kisujj, Tyrion, Cat, Vic, Euron, Varys, JonC, Aegon, Jaime, Brienne ---> 99%-ban hullajelöltek)

2015. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

A "mindenki" az hülyeség.


Martin azt mondta,hogy a következő könyvben több POV karakter is meg fog halni.

Én róluk (legyen az POV vagy nem) gondolom azt,hogy meghalnak és ha ilyen módon halnának meg, akkor azzal kilennék békülve:


Cersei: Jaime lesz a jóslatból a valonqar és megöli őt, mikor Cersei már összetört a gyerekei halála miatt.


Tommen és Myrcella: a jóslat szerint Cersei minden gyerekét elfogja veszíteni,így ha beteljesül, akkor nekik is veszniük kell. Tommen: valaki úgy hozzávágja a vár falához,hogy betörik a feje és meghal (mint anno Aegon). Myrcella: Cersei, Margaery és Nymeria egymás ellen szervezkednek, aminek Myrcella issza meg a levét, pl. megmérgezik véletlenül.


Jaime: valahogy túléli Catet, visszatér King's Landingbe és mikor megtudja,hogy Cersei felgyújtotta a várost és látja,hogy mennyire megzakkant, akkor végez vele, majd felsétál és leül a Trónra, a tűz pedig ellepi.


Nymeria vagy Tyene: meghal a tűz miatt, amit Cersei okozott. Én amellett vagyok,hogy a felhalmozott futótűzzel Cersei felfogja gyújtani a fővárost, mikor pl. a Golden Company megérkezik.


Victarion és Euron: Vic visszatérve Pykera megöli Euront, majd Pyke belezuhan a tengerbe Victarionnal együtt.


Brienne: egyáltalán nem tartozik a kedvenc karaktereim közé, de mégis örülnék neki, ha túlélné a történetet. Ha nem, akkor meghal Catnél, pl. meg kell küzdenie Jaimevel, és mivel szereti Jaimet, ezért engedi neki,hogy megölje.


Doran Martell: beteg, járni se bír, gondolom elfog hullani.


Willas Tyrell: Euron kifosztja Highgardent és végeznek vele.


Barristan Selmy: ő a kedvenc karakterem, de szerintem fűbe fog harapni. Én annak örülnék,ha ez a következő 2 dolog valamelyike miatt következne be:

1) rájön,hogy ki a Hárpia (én Skahazra és a Green Gracere tippelek) vagy nagyon közel kerül hozzá,h felfedezze, ezért megtámadják. Mivel többször előkerül nála valamilyen módon a 7 isten, így pl. heten támadják meg, levágja őket mindet,de ő is meghal.

2) említve volt,hogy ha ostromra kerül a sor,akkor néha előszoktak hozakodni azzal,hogy legyen egy párbaj, amiben eldöntik a harcot, tehát ha a védő győz, akkor a másik fél elvonul, ha a támadó győz, akkor átadják a várat. Ezzel azt eltudnám képzelni,hogy mivel Jon Connington Storm's End ellen vonult, így elfoglalja azt, majd Dany Westerosra érkezve tárgyalni akar velük, és az említett Barristan kihívja egy párbajra Jont, amiben meghal.


Petyr Baelish: én kifejezetten örülnék neki,ha Sansa szövetkezne pl. Harryvel és Yohn Royceszal, csapdába csalnák Kisujjt, lerántanák róla a leplet,majd kivégeznék.


Aeron Greyjoy: Euron elfogja és élve eltemeti messze a tengertől,hogy ezzel is meggyalázza.


Ramsay: elfogják, megkínozzák, majd Theon vízbe fojtja.


Jon Connington: mivel valszeg meleg, mert Rhaegarba volt szerelmes, és mert utálja a dorneiakat, így szerintem vicces lenne ezeket meghazudtolva halna meg. Mint tudjuk Arianne úton van hozzá és az útitársait faggatja Jonról. Megérkezve elcsábítaná Jont, majd végezne vele.


Dany: gyerekszülés közben meghal.


Jon Snow: nem hal meg a merényletben. Harcba vezeti az Őrséget a Mások ellen, majd nyomtalanul eltűnik a csatában mikor a Mások visszavonulnak.


Randyll vagy Dickon Tarly: azt mondják,hogy ő a Reach legjobb harcosa,így szerintem mindenki azt várja,hogy fog harcolni valaki ellen. Aztán vagy őt vagy a fiát megölik.


Sok Frey: a Völgy úgy dönt,hogy támogatja Sansát, a folyóvidéki urak fellázadnak a Freyek ellen és csatlakoznak ők is Sansához, délről körbeveszik a Freyeket, Északról jön a tél és a Mások illetve wightok (szerintem a Twins/Ikrek lesz az a pont, ameddig a nagyon durva tél elér), így a Freyek egy része (akik az északi toronyban vannak) felmorzsolódik közöttük.

2015. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

"A "mindenki" az hülyeség."


Szerintem úgy értette, hogy egyikük sem fog örökké élni. Tehát egyszer biztos meghal mindenki. (Persze kivéve azt, aki belép ebbe a varsafa kollektív tudat akármibe vagy Mássá válik.)

2015. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
Vagy feltámasztják, mint Catet.
2015. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Látom sok különböző vélemény van,ez jó......nem kiszámítható,hogy mi fog történni


Én még Melisandre-ról is el tudom képzelni,hogy amikor rájön,hogy nem Stannis Azor Ahai (A megjövendőlt herceg)

összeroppanik és a mások megölik.


Jon Connington halálos beteg, tehát szerintem nem fog meghalni (vörös pap mint Victarionnál tudja gyógyítani),bár itt már kitudja



Aegon személy szerint örülnék neki ha nem halna meg,de akármi megeshet.Szerintem az irónak még más tervei vannak vele.elképzelhetőnek tartom,hogy a völgy szövetkezni fog vele.Talán még király is lehet......(bár, ahhoz elég későn hozták be,meg az eredetiben,aminek G.R.R.M. a vázlatát 90-es években beküldte sem volt benne,de majd meglátjuk, talán egyik fej lesz a 3 közül)

2015. nov. 8. 17:23
 7/43 anonim ***** válasza:
63%

Azért az az első változat inkább volt egy kósza ötlete Martinnak. Az nagyon más volt, mint ami lett belőle.


Én még arra vagyok kíváncsi,hogy elhangzott a történetben,hogy a történelem bizonyos időközönként megismétli önmagát, és hogy most meg fog-e ez történni, illetve hogy befognak-e következni olyan halálok, amik utalásokat, előrevetítéseket lehetett találni -elsősorban a világkönyvben.

Az olyan, mint hogy:

Anno egy Torgold Tollett nevű Andal megölt egy boszorkányt=Edd Tollett megfogja-e ölni Melisandrét?

A kisgyerek Arryn királyt elfogta és megölte a testvére, aki egyben az örököse is volt= Robert Arrynt megfogja-e ölni az örököse, Harry Hardyng?

Aegon Targaryen Orys Baratheonnal az oldalán kezdte el westerosi hódítását=a magát Aegon Targaryennek nevező fiú össze fog-e állni Stannisszel vagy Edric, aki bár fattyú,de egy király törvényesítheti

Az Iron Bank bérgyilkosokkal öleti meg az adósait, akik nem fizetnek. Westeros nem tud fizetni.

Ronard Storm egy fattyú volt, aki király lett=Edric Storm vagy Gendry?

Barristan Selmy a vízbe nézve idegent lát, nem magát= a 7 isten egyike az Idegen, aki a halál megtestesítője, a vízzel könnyen párhuzamba lehet hozni a vas szülötteit, Victarion pedig Meereenbe megy= Vic megöli-e Barryt?

Dany esküvőjén egy medve és egy bika harcolnak, amik megölik egymást= Jorah házának állata a medve, Victariont többször egy bikához hasonlította Martin= megölik-e egymást?

Mance Rayder fekete köpenyén 3 piros folt van= a Qorgyle ház zászlaja 3 piros skorpió fekete alapon plusz Lord Commmander Qorgyle talált rá anno Mancere=Mance egy Qorgyle fattyú-e?


És lehetne még sorolni :D

2015. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Jókat ír, az utolsó rengeteg ilyen teória van és egyáltalán nem alaptalanok.Ezek egy része valószínű teljesülni fog.



Valaki azt el tudná képzelni,hogy westeros kettészakad a történet végére?

Személy szerint ilyen teóriával még nem találkoztam(nem is kerestem),de ha belegondolok logikus lehetne.Nem ismerem annyira westeros történelmét,de tesz a könyv említést arra,hogy az erdő gyermekei megpróbálták egyszer leszakítani északot déltől,úgy hogy a nyaknál elárasztják tengerrel.Ha tél megérkezik a mások feltartoztatásának a lehető leghatékonyabb módja lenne ez.(sós tenger befagyasztássa nehézkes lenne).

Többféleképpen is megtörténhetne.Például Bran , a mások ellen fordul(szerintem vérholló a másokat támogatja,ha még tudja irányítani a testét és nemcsak a varsafa az.) és a gyermeke segítségével valahogy elárasztják a nyakat,északot feláldozva a déli területekért.

Vagy én azt is el tudnám képzelni,hogy az arctalan emberek csinálják meg a sárkánytojásból nyert erővel(ha Euron tényleg azzal fizetett Balon megöléséért).Egyes helyeken láttam,hogy arra hivatkoznak,hogy az arctalan emberek a mások természetes szövetségesei( a halál szolgálata miatt), de szerintem sokkal inkább ellenségek,hiszen az arctalan emberek ajándékként tekintenek a halálra,míg a mások(akik szerintem nem feltétlenül rosszabbak mint az emberek) által zombivá változtatott emberekben még benne van egy részük(emlékeznek dolgokra) ezzel örökre a földre kötve őket.Az arctalan emberes elmélet mellett szól az is,hogy

láthatóan készülnek valamire.(Arctalan ember-Pate a Fellegvárban)

2015. nov. 8. 19:04
 9/43 anonim ***** válasza:
63%

Van olyan teória,hogy kettészakad és pl. így lesz a Tűz és Jég, ahol a Tűz a déli területek Dany uralkodása alatt, míg a Jég Észak Jon alatt. De én azok táborát erősítem, akik szerint a lehető legrosszabb dolog az lenne, ha Dany és/vagy Jon uralkodó lenne. Szerintem ezzel Martin tűzrevetné az eddigi munkáját.

Én személy szerint annak örülnék, ha a végére vagy megint 7 vagy több királyság lenne vagy egyben maradna,de gyökeresen átalakulna a rendszer, pl. a királynak csak névleges hatalma lenne és akik a királyság sorsáról döntenek, ők olyanok lennének, akiket a nép megválaszt.


Az Erdő Gyermekei eset az volt,hogy mikor az Elsők (ugye az első emberek Westeroson) megérkeztek, akkor elkezdték kivágni a weirwoodokat/varsafákat, mert féltek az azokba vésett arcoktól. Ezért a Gyermekek először mágiával összetörték a Westerost és Essost összekötő keskeny szárazföldi szakaszt,hogy több ember ne mehessen át és ezt Északon tették a Cailin-ároknál. Tehát elsősorban nem kettéválasztani akarták Westerost, hanem Északról mágiával megállítani az Essosról Westeros déli részére (Dorneba) való átkelést, majd később volt mikor elárasztották a Nyakat,hogy maradjon olyan terület, ahol élhetnek, de később oda is befurakodtak az emberek és békét kötött egymással a két fél.


Az Arcnélküliekről is van sok dolog. Van pl. olyan teória, miszerint ők állnak Valyria bukása mögött, mert megölték azokat, akik a vulkánokra vigyáztak,hogy azok nehogy kitörjenek. Van olyan,hogy a Hightowerbe akarnak bejutni. Mert ugyebár a Hightower a Hightower ház székhelye Oldtownban. Lord Hightower több, mint 10 éve nem ment le a toronyból, és más épületek mellett a Hightower is olyan, ami már az Elsők érkezése előtt is állt és lehet,hogy a mazemaker -magyarban gondolom labirintusépítők vagy hasonló- nevű emberek építették, ezért nem lehet benne csak úgy ki-be járkálni és az alaprajz a Citadellán/Fellegvárban van és ezért kellett meghalnia Patenek,hogy a személyazonosságát használva egy Arcnélküli bejuthasson.

És ha már Patenél tartunk, akkor van egy olyan teória is,hogy ugye talán mindenkinek az ugrik be először,hogy a Jaqen néven megismert Arccnélküli végzett vele. És erre is van pl. az a teória,hogy volt több westerosi megbízás és az egészet egy Arcnélkülinek adták oda. Ő Syrio Forelként odament,hogy végezzen Neddel. Ned börtönbe került, így ő is utánament, csakhogy Nedet kivégezték. Ezután Jaqen H'gharként vonult tovább,de túl sokan ismerték az arcát, ezért megváltoztatta a fekete göndörhajú kampósorrúra és elment megölni Balon Greyjoyt. Majd onnan Oldtownba ment, ahol gyorsan kellett neki egy másik álca, így lecsapott Patere. Ami vszont azt jelenti,hogy valszeg megszegte az Arcnélküliek törvényét, mivel megölt egy olyan embert, akinek a megölésére nem kaptak megbízást. Mert elvégre ki öletne meg egy egyszerű maestertanoncot? Szal lehet,hogy ő valamilyen felsőbb pozíciót tölt be az Arcnélküliek között vagy pl. egy dezertőr.


Hogy említetted Brant, én az ő esetében azokkal vagyok, akik szerint rajta keresztül fog kiderülni,hogy a Mások egyáltalán nem gonoszak és így nem lesznek ők a tipikus rosszfiú ellenségek, akiknek pusztulniuk kell, és Bloodraven is őket támogatja. És rá vonatkozva lehet 2 mondás. Egyszer Old Nan mesélni kezdett Brannek és azt mondta,hogy minden holló hazudik és egyszer ő is ismert egyet= Bloodravennek ugye benne van a nevében a holló, és ha Bran a fán keresztül Old Nan és Dunkot látta csókolózni,akkor elképzelhető,hogy vele is találkozott és mint a Dunk&Egg novellákból tudható, Bloodravennek voltak "érdekes" ötletei. A másik pedig a sötét szárnyak, sötét szavak (vagy nemtom hogyan lett magyarra fordítva), amit ugye a varjakra használnak, és mivel Bloodraven egy ideig az Őrségben szolgált,így lényegében ő is varjú volt.

Arra pedig,hogy mivel támogathatná a Másokat, én 2 dolgot tudok elképzelni.

Az egyik az,hogy van valahol a Falon túl egy jégsárkány vagy egy halott sárkány (vagy egy halott jégsárkány :D), de neki nem elég erős a warg képessége, így lecsapott Branre és belehajszolja majd,hogy wargolja azt meg és küldje az Őrség ellen.

A másik pedig az,hogy a többször említett Joramun kürtje, vagy Tél kürtje, amit ha megfújnak, akkor kikelnek a földből az óriások, nem egy kürt lesz, hanem Bran maga.

2015. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként a hivatalos fórumon rengeteg teória van: [link]
2015. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!