Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem hasonló könyvek...

Tudnátok nekem hasonló könyveket ajánlani rövid tartalommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy két hónapja nagyon megszerettem olvasni. Imádom az olyan sorozatokat, amelyekben valamilyen rejtély található egy kicsit nyomozós.. (Egyik kedvenc jelenleg a PLL - Hazug csajok társasága)


Szeretnék hasonló könyveket olvasni, így ha tudtok kérlek írjátok le címüket rövid tartalommal!


Előre is köszönöm!:)



2015. dec. 28. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A 39 kulcs. A történet diókéjban: Egy árva testvérpár(fiu-lány)a nagyannyuk temetésén belekeveredik egy családi tejtéjbe aminek az eredete több száz éves és a szüleik gyilkosát is megtalálják közben.
2015. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én olvastam Jonathan Stroudtól a A sikító lépcső esete c. könyvet és nagyon szerettem. Nem nagyon szeretem a sci-fiket és az az ahhoz hasonló könyveket, de ezt imádtam. A történetet igazából nagyon hosszú idő lenne leírni, de lényegében annyi, hogy három szellemirtó (ettől ne igen rettenj el, elsőre nekem is furcsa volt), hogyan old meg, egy elsőre könnyűnek tűnő halálesetet. De ha ez segít itt van a fülszöveg:

Amikor a holtak visszatérnek, hogy élőkre vadásszanak, a Lockwood és Tsa. színre lép…

Ötven éve már, hogy az ország járványszerű kísértetjárástól szenved. A szellemek okozta bajoknak számos ügynökség igyekszik elejét venni. Lucy Carlyle, az ifjú és tehetséges ügynök, bár szép karrier reményében érkezik Londonba, egyszerre a város legkisebb és legpechesebb ügynökségének csapatában találja magát, melyet az igéző mosolyú Anthony Lockwood vezet. Miután egy ügyet végzetesen elszúrnak, az ügynökség léte veszélybe kerül. Hamarosan adódik egy utolsó esély a cég megmentésére, ám ehhez el kell tölteniük egy éjszakát Anglia kísértetek által legsűrűbben lakott házában. És megúszni élve.


Feszültség, humor és elképesztően vad kísértetek. A sikító lépcső esete egy hátborzongató sorozat első kötete. Történetek egy városból, amelyben szellemek garázdálkodnak. Az éjszakáid már sosem lesznek a régiek…

2015. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Böszörményi Gyula - Leányrablás Budapesten


Budapest, 1896.

A város a millenniumi ünnepségek lázában ég. A békebeli Monarchia minden zugából tízezerszám tódulnak az emberek, hogy megcsodálják az ezeréves Magyarország egybehordott kincseit. Köztük van a Marosvásárhelyről érkezett, 16 éves Hangay Emma kisasszony is, akinek a rendezvények második napján nyoma vész.

Négy évvel később titokzatos távirat érkezik az azóta is gyászoló, idős édesapa, Hangay Árpád címére: a különös üzenetet Emma, a rég halottnak hitt lány küldte! Az ekkor 17 éves Mili kisasszony, Emma húga azonnal a fővárosba utazik, hogy nővére keresésére induljon.

A talpraesett, éles eszű lány nem sejti, hogy midőn felszáll a vonatra, rémálmokhoz hasonló kalandok sora veszi kezdetét, melyek kibogozásában egyetlen támasza a jó hírű, ám igen zord természetű mesterdetektív, Ambrózy Richárd báró lesz.

2015. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tara Moss - Fétis

Röviden és tömören: a főszereplő lánynak meggyilkolják a barátnőjét, ő pedig ki akarja deríteni, ki a tettes.

Ehhez az alapsztorihoz hasonlít Monika Feth-től az Eperszedő

Niall Leonard - Zúzógép

Ez fiú szemszögéből van, itt az apját gyilkolják meg.

És ami nem gyilkolós, de szerintem tetszhet neked az Cat Clarke-tól az Összekuszálva. Itt a főszereplő lány egy fehér szobában ébred, nem tudja, hogy került oda, csak egy ismerős fiú járkál be hozzá, aki (azt hiszem, nem biztos, régen olvastam) írásra biztatja, ezért Grace leírja az eseményeket, amik azelőtt történtek, hogy ő odakerült.

2016. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Elizabeth Chlander: angyali szerelem sorozat

Kicsit fantasy,de tömören arról szól hogy mikor Ivy és Tristan összejönek egy "balesetben" Tristan meghal ezért Ivy elveszti hitét az angyalokban. Így mikor Tristan azzá válik nem tudja felvenni vele a kapcsolatot. Ki kell derítenie hogy miért lett angyal és mi az a küldetés ami akadályozza azt hogy a túlvilágba lépjen.

2016. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!