Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi esély van egy könyv...

Mennyi esély van egy könyv kiadására?

Figyelt kérdés

Mindössze tizennégy éves vagyok, és idősebb, tehetséges és írói hajlammal megáldott ismerőseim és tanáraim szerint "értek az íráshoz". Már egy ideje lappang bennem a vágy, hogy írok egy könyvet (nem olyan nagy terjedelemmel), de még soha nem gondoltam rá olyan komolyan, azonban a napokban még az alapkoncepciót is sikerült kigondolnom, tulajdonképpen már Wordben el is kezdtem a tervezését, de a szüleimnek még nem rukkoltam elő az ötlettel. Ha esetleg mégis elkezdeném, és a történet tényleg jó lenne, mind tartalmilag, és a fogalmazás is nagyszerű lenne, akkor mennyi esélyem lenne arra, hogy ezt a könyvet ki is adják? Esetleg van olyan kiadó, ami fiatal írók alkotásaival (ha nevezhetem így) foglalkozik?

(Előre figyelmeztetnék mindenkit, hogy a történet nem a "mai szennyekhez" hasonló lenne, így eléggé leszűkülne az olvasók köre.)

Kérnék szépen tanácsokat, javaslatokat, hogy szerintetek érdemes lenne-e belevágnom. Előre is köszönöm. (Azt is, ha valaki megpróbál finom lenni :D)



2016. jan. 9. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed akkor sok.
2016. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben szépen olvass és írj, aztán online felületeken megoszthatod.
2016. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó pénzért bármit kiadnak. amőgy gyakorlatilag naponta van itt egy ilyen tini írózseni, talán szakvéleményt kéne kérni. Az én magyartanárom is képes volt agyondícsérni fogalamzásokat meg hogy milyen jól írt xy-t, de attól még közel sem lesz piacképes, amit tud...
2016. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbb írd meg, jó? Álmodozni szabad, de ne igyál előre a medve bőrére.

Ha készen vagy, még mindig első regény - kicsi az esély, hogy kiváló (vagy egyáltalán piacképes) legyen. Online felületre felteheted, ott szerezhetsz olvasókat, akik véleményt mondanak. Ha mindenkitől (ismerősök, idegenek) pozitív a visszajelzés, én a helyedben pályázatokon próbálkoznék - az Aranymosást szokták javasolni.


Egyébként, már megbocsáss, de mi az, hogy szerintünk érdemes-e belevágnod? Nem te akarsz regényt írni? Tudunk mi bármit is az egész projektről? Semmit az ég világon! Ha saját bevallásod szerint sem értenél az íráshoz, és így akarnál azonnal kiadót, akkor lebeszélnénk, mert abból jó nem sülhet ki, de nem ez a helyzet. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, hogy menj-e egyetemre. Mi életünk? Nem. Mi döntünk? Nem. Írd meg, ha akarod. Ha nem, akkor ne. De már az előtt szimpátiaszavazást tartani, hogy elkezdted volna az írást olyan primadonna-hozzáállás, amit hagyj magad mögött, ha tényleg írni akarsz.

(Tényleg naponta van ilyen kérdés, épp nálad fakadtam ki, bocs. Ez általános jelenség.)

2016. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0,48 %
2016. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rossz hír, hogy elenyészően kicsi az esély a kiadásra. A jó könyv esetében is. A jó hír, hogy attól még megírhatod, a szüleidnek sem kell előrukkolni, kezdetben lehet akár a kettőtök titka: te és a könyved. Mire eljutsz a kiadásig, sok víz folyik le a Dunán, rájössz, hogy az írás öröméért már megérte dolgozni rajta, fejleszted az íráskészségedet is. A gyakorlás mellett a szépirodalom olvasása még elengedhetetlen a fejlődéshez, mert amit az iskolában tanítanak fogalmazást, az messze van a szépírástól - ami érthető, hiszen ez utóbbi a szakmán túl művészet is.
2016. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia a Konyvmolykepzo kiado Aranymosas lldala foglalkozik magyar irokkal, nincs megadva a korhatar. Amugy en is irok es en egy blogot imditottam, ahova fejezetenkent toltom fel a konyvem, hogy egyre tobben megismerjek. Ha gondolod elkuldhetem a linkjet, hogy lasd milyen, hatha te is nekikezdesz egy ilyen blognak.
2016. jan. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is, mindenkinek köszönöm a válaszokat. Hogy őszinte legyek, ez most azoknak szól, akik azt mondták (írták), hogy ha van pénzem, akkor jók az esélyeim, illetve akkor bármit kiadnak: nem szeretném itt megosztani az anyagi helyzetem, és nem is ilyen áron akarom, hogy kiadják a könyvem. Ha már kiadják, akkor az azért legyen, mert tényleg jó és érdekes.

Annak, aki azt írta, hogy első körben olvassak sokat és írjak jól: rengeteg könyvet olvastam már, és még fogok is.

Több webes felületre feltöltöttem már a "firkálmányaimat", ott pozitív visszajelzéseket kaptam, de természetesen ez még így is kevés.

Az utolsónak pedig köszönöm szépen, és szívesen ránéznék az oldaladra :)

(Megjegyzés: Nyilván nem tizennégy éves fejjel akartam kiadni. Ha mégis a kiadás mellett döntök, akkor az legkorábban két év múlva történne meg... Persze ezt elfelejtettem említeni.)

További szép napot! ^^

2016. jan. 11. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!