Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Íme, a több századik "miről...

Íme, a több századik "miről írjak könyvet? "-kérdés. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már túl vagyok néhány megírt regényen, novellán,versen,kiadatva még sajnos egy sincs.A regényeim(ha szabad így nevezni) főszereplői ált. korombeli lányok,mint az érthető. Most azonban szeretnék váltani. Szeretnék írni egy komolyabb történetet fordulatokkal.Műfaját tekintve krimi/thriller/akár horror,de semmiképp nem fantasy.Csak realisztikusan! Gondolkodom esetleg azon,hogy történelmi jellegű legyen a dolog(imádom a törit),viszont nem igazán tudom eldönteni,melyik korban játszódjon+miről szóljon.Örülnék,ha megosztanátok velem a véleményeteket.

Köszönöm!:)17/L



2016. jan. 25. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Az írásjel után tegyél szóközt. Így nem kell sajnálkozni azon, hogy nincs kiadatva egy regényed sem.

Az ilyen beküldött "műveket" negyed oldal elolvasása után törlöm. Az sem érdekel, ha éppen a világ legjobb sztorija.


A kérdésedre pedig hiába írom, hogy írj a Ázsiai dinasztiákról, ha nem értesz hozzá, vagy nem szereted ezt a témát. Tehát íme itt a több századik válasz: Arról írj, ami TÉGED érdekel. Ha semmi sem érdekel jelenleg, akkor ne írj. Nem kötelező.

2016. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Írjál az 1514-es Dózsa György féle parasztlázadásról, mondjuk Mészáros barát szemszögéből!

Arról a korszakról még úgysem olvastam jó regényt.


Vagy írj a Mátyás halála utáni korról, amikor az addig csodált Fekete Sereg lezüllött, és feloszlott.

2016. jan. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Írtál már valaha krimit? Az nem annyira egyszerű zsáner, hogy csak leülök, és írok egyet.


Sosem értettem az ilyen kérdéseket. Ha most azt mondom, hogy olajfúrótornyon játszodó krimit írj, akkor nekiülsz?


Akkor írj, ha van saját ötleted.

2016. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha most a realisztikusság a kívánalmad, akkor nem célszerű történelmi környezetben játszódó regénybe kezdened. Ha a jelen korban játszódna a történet sokkal egyszerűbb dolgod volna, ugyanis ezt a kort nagyjából ismered, képben vagy a szokásokkal, jelenkori történésekkel, emberi viselkedésmódokkal, használati tárgyakkal, kajákkal ... ... stb.

Ha azt akarod, hogy hihető, hiteles, logikai bukfencektől kevésbé hemzsegő könyved szülessen ismerned kell azt a kort, amelyben a történet játszódik.

Így amennyiben történelmi korba helyezed a regényt megnehezíted a saját dolgod azzal, hogy még mielőtt egy betűt is leírnál 'alapos' kortörténeti kutatást kell(ene) csinálnod. (sokkal alaposabbat, mint jelenkor esetében) Mivel ha ezt kihagyod, akkor a regényed élvezhetőségének rovására mehet.

2016. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, te most kihívást keresel, olyasmit, ami segít fejlődni. Olyasmit válassz, aminél úgy érzed, hogy kicsit meghaladja a képességeidet, de mégsem lehetetlen kivitelezni. Ha nagyon nagy fába vágod a fejszédet, az nem jó, mert valószínűleg hamarabb belebuksz, mint hogy bármit is elértél volna a próbálkozással.

Ezen túl én nem ajánlok neked semmi konkrétat, mert te tudod, hogy miben tudnál elmélyedni, minek néznél utána, mit dolgoznál fel szívesen.

Szerintem írd össze az ötleteidet, aztán keress hozzájuk háttéranyagot (ha kell), írhatsz valami vázlatfélét is, kitalálhatsz hozzájuk pár fontosabb karaktert, de igazából bármit, ami eszedbe jut, és ezután könnyebb lesz választanod, hogy melyiket látod megvalósíthatónak, vagy melyik lenne a szíved csücske, amelyikkel szívesen dolgoznál.

2016. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Konkrétan kiemelném az elsőt. Megjegyzem, nem azért nem került nyomtatásra, ill. a könyvesboltok polcára egyetlen "művem" sem, mert nem nyomtam szóközt. Kézirataim vannak, amelyeket még nem gépeltem le, és vélhetőleg nem is fogok, amíg nem szeretném ténylegesen kiadatni. Egyelőre a fióknak írok.

Nem konkrét témameghatározásra lenne szükségem, csak támpontokra, amik segítenek elindulni egy úton. Ha érezném, hogy nem lesz belőle semmi, úgyis abbahagynám.

Egy krimin már túl vagyok,amit közösen írtam egy barátnőmmel, és nagyon élveztük. Pozitív visszajelzéseket kaptunk róla.

A történelem, mint mondtam, kifejezetten érdekel,a későbbiekben ezzel szeretnék foglalkozni. Ebből adódóan hobbiként kezelem, és jártasabb vagyok e téren a korombelieknél.

A válaszokat nagyon szépen köszönöm, akadt köztük hasznos és kevésbé hasznos is-de a szándék a lényeg,ugye. :)

2016. jan. 25. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:

#2: Eötvös: Magyarország 1514-ben c. regénye azért nem olyan rossz...


Ha már írtál, akkor tudod, hogy ez nem így megy. Még fogódzót, témameghatározást nem tudunk adni. Érdekel a történelem? Király, írj történelmi művet! Nem akarsz? Ne írj! A kérdésednek mindössze annyi haszna van, hogy megfogalmaztad saját magad számára is, mit szeretnél - ez egyértelműen látszik, krimit, thrillert vagy történelmi regényt. Ha más érdekelne, azt fejtetted volna ki jobban.

Amúgy mi a gond azzal, ha mindkettő? Ugyan most nem divat, de még mindig elég nagy közönsége van a történelmi krimiknek. Válassz egy helyet és időt, majd csapj bele a nyomozásba. :) (Csak ne egy újabb viktoriánus London legyen, kérlek.) Magyarul, magyar történelmi helyszínre helyezve relatíve kevés az ilyen írás, ismert történelmi "zsenivel" a nyomozó szerepében, hiteles környezettel ez kb. instant kiadóképes alap. (Oké, mindet el lehet rontani.)

2016. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem leszólásból írom, de továbbra sem értem, mit szeretnél. Ha azt mondod, érdekel a történelem, csak tudod, melyik időszak érdekes számodra. Egy idegen ebben nem tud segíteni.

Azt mondod, írtál már krimit. Nos, akkor nagyjából tudod, mire van szükséged, mire kell figyelned.

Kitől kaptál visszajelzést? Kerestél bétákat? Ismeretleneket, akik véleményezik? Ne csak a családodnak és a barátaidnak add oda, mert nekik úgyis tetszeni fog.

Próbáld meg, sokat lehet belőle tanulni.

2016. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Jöjj össze velem Nyuszi, és megírhatjuk közösen a sztorinkat. Én is szoktam írni. :)
2016. jan. 31. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
#3 ez eskü tetszik, azt a bütös, ez zseniális. :O :D
2022. jan. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!