Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter 7. részében...

A Harry Potter 7. részében lehetséges, hogy a Feltámadás Kövével megidézett halottak és Harry beszélgetése Dumbledore-al a King's Cross-on csak a képzelet szüleménye volt?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam újra ezt a jelenetet, és lett egy érdekes megfigyelésem:


Se Harry szüleinek, Siriusnak és Lupinnak a lelkei, se a King's Cross-i Dumbledore nem ad Harrynek új információt, ellentétben az egy fejezettel azelőtti merengős résszel, amikor Harry Piton részletes emlékeit nézi meg.


A Kővel megidézett lelkek csak sablonszövegeket ismételgetnek, lényegében azt mondják, amit Harry hallani akar, hogy véghez tudja vinni a saját maga feláldozását.


A Feltámadás Köve afféle hallucinogén állapotot idéz elő Harryben, de csakúgy mint a valóságban, a hallucinációk csak olyan információkat tudnak közölni, amikkel az ember már rendelkezik, maximum más megvilágításba hozzák azokat.


A King's Cross-on, Harry beszélgetése Dumbledore-al ugyanilyen. Dumbledore semmit sem közöl Harryvel, amit Harry ne tudna. Harry egy álomszerű képben személyesíti meg magának Dumbledore-t.


Amikor Harry Voldemort előtt elejti a Követ, a szellemalakok Harry számára rögtön semmivé foszlanak, úgy tűnik a Kő elmére gyakorolt hatása csak érintkezés közben működik.


Harry és Dumbledore utolsó szóváltása is érdekes a King's Cross-on:


"– Még egyet mondjon meg, kérem – szólt Harry. – Ez itt most valóságos dolog? Vagy az egész csak a fejemben történik? Dumbledore rámosolygott. A hangja erősen, tisztán zengett Harry fülében, bár alakját már elfátyolozta a leszálló fényes köd. – Hát persze, hogy mindez a fejedben történik, Harry, de attól még miért ne volna valóságos?"



2016. febr. 16. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt eddig is tudtuk, hogy a Dumbledoreval történő találkozás csak képzelet volt, hiszen nem volt nála a feltámadás köve, viszont a tiltott rengetegben valóságosan használta a követ.
2016. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem. Erre Bogar Bard meséje cáfol rá. Abban a kő egyik tulajdonosa megpróbálta visszahozni a szerelmét, ám ő csak árnyéka volt önmagának. Biztos vagyok benne, hogy ha ez a képzeleten múlna, a megidézett lány nem lett volna ilyen. (Hiszen ki akarja a szerelmét így látni?)


Lily, James, Sirius valóban nem tudnak új információt, hiszen sem a tudatuk, sem a lelkük nem volt jelen. Csupán a testük, egy múltbeli lenyomatuk. Ez elég volt Harrynek ahhoz, hogy bátorságot merítsen. Látni akarta őket, hallani a hangjukat, DE tudja ő is, hogy halottak,és elfogadta a halálukat, különben nem lehetne ő a halál ura. (Bogar Bard meséjéből megtudjuk, hogy a halál elfogadása feltétel)


Dumbledore ugyanez: Az írónő ezt ugyan kicsit nyitva hagyta, hogy valóban megtörtént-e, illetve képzelet, de mivel a halálos átok és Harry ébredése között másodpercek telnek csak el, így valószínűleg, ez főként Harry fejében létezik, és ennek nincs köze a kőhöz, hiszen akkor már nem is volt nála. Hallottad már a "lepereg előtted az életed?" kifejezést? :) Valami hasonlóra gondolok. Ő, akkor, a halál küszöbén azt "álmodta", amire még vágyott: Meghallgatni Dumbledore-t, és megbocsátani neki. De az én meglátásom szerint az igazgató sem volt ott, halott, továbbment, és onnan senki nem jön vissza, még az sem, aki egy zseni :)


Engem már csak az érdekelne, Voldemort mit látott. A kis lény bőrében találta magát? Vagy...?

2016. febr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Voldemort azt se tudta, hogy Harrybe horcrux volt.
2016. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát ....lássuk is a tiltott rengetegbe azelőtt hogy találkozzon voldemordal akkor a kezében volt a kő vagyis életre keltek ugymond a szerettei miután elejti a követ azut

án tényleg csak elkébzeli magának dumbledort ....és csak a saját gondolatit újra felidézi ,aztán össze rakja....

2016. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kővel megidézett szellemeket nem csak képzelte, hiszen a Feltámadás kövét használta.Azért nem mondtak semmi új információt, mert abban a percben Harrynek semmi egyébre nem volt szüksége csak lelki támogatásra, nyugtató szavakra.

A Dumbledorera való beszélgetés viszont érdekes téma.Harry meghalt, még ha nem is hosszú időre, ezért is találkozott Dumbledoreral, de ahogy az igazgató is mondta, ez az egész csak a fejében történik.Az író ránk hagyja hogy eldöntsük ez az egész megtörtént-e vagy sem.Végülis lehet valóságos, hiszen senki nem tudja mi van a halál után, de az is lehet hogy az egészet csak képzelte.

Ez már örök rejtély marad:)

2016. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit néhányan elöttem irtak arol hogy harry " használta " a követ nem igaz .

Harry nem használta csak amikor megfogta neki CSAK neki megjelentek elhunyt szerettei ezzel a kő felajánlott harrynak néhàny lehetőséget azokk közül akiket esetleg feltámaszthat

2016. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a jelenet olyasminek tűnik, mint a klinikai halálban járt emberek beszámolói.
2016. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én a Dumblis részt úgy képzeltem el, hogy Harry meghalt, de mivel még nem jött el az ideje, választhat, hogy tovább megy, vagy pedig vissza az élők közé.
2016. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!