Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc Harrry Potter könyvetek? ( indokot is lécci )

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter és a Halál ereklyéi


Nekem tetszik, ahogy minden apró puzzle-darabka a helyére kerül, hogy végre teljes egészében látjuk a képet, és hogy mi miért történik. A végső csata pedig nagyon katartikusra sikerült, ami nagyban köszönhető a könyv első felének lassúságának, a kilátástalanság érzésének tökéletes megteremtésének.

2016. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Tűz serlege, mert szerintem ebben a részben minden szereplőhöz egy kicsit közelebb kerülhetünk. A temetős rész nagyon izgalmas, és a rengeteg sokk, ami ezek után érte Harryt nagyon élethűen van leírva. Itt kezdenek el ténylegesen bonyolódni és nehezedni a szálak, Harry a következő könyvekben kezd el igazán felnőni. A Tűz serlege egy fordulópont, és ettől nekem mindig egy kicsit különleges marad.
2016. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Főnix Rendje. Régen ezt nem igazán kedveltem, de mára ez a kedvencem. Itt fognak össze először az igazság nevében, és itt éleződnek ki az ellentétek is.
2016. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is a Tűz serlege a legkwdvesebb könyvem a sorozatból. Akedvenc részem is ebben van, amikor a három főbenjáró átkot próbálja ki a diákokon Mordon. Nagyon tetszik, hogy Harry képes ellenállni, szembeszegülni az ilyen nagy erejű varázsigékkel is.
2016. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A Főnix Rendjét nem kedveltem a Minisztériummal való szembenállás miatt, valahogy túl borúsra és ilyen szorongósra sikerült, de rájöttem, hogy egész jó, mikor összeáll Dumbledore Serege és együtt edzenek, meg amikor Harryt bevezetik a Főnix Rendjébe, ahol együtt van minden jó, szívesen élnék ott én is. :D


A 6. rész a legjobb szerintem amúgy.


A 7.-ről meg egy nagyon speciális érzés ugrik be, olyan képzet, hogy hárman vagyunk száműzetésben, valamin töröm a fejem, két barátom (mint Ron és Hermione) a sátorban van, én a sátor előtt ülök, csepereg az eső, és valahogy Keane - Nothing in my way c. száma van bennem közben, és valami hihetetlenül jó, fura érzés. :D

2016. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 3. a kedvencem. Érdekes, izgalmas, frappáns, sok dolgot megtudhatunk a szereplőkről és az életükről.


Az 1.-2. kötetek szerintem kevésbé kiforrottak, a 4.-6. pedig nagyon elnyújtottak. A 7. az jó volt.

2016. ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés. Az 5 meg a 6, és azért mert ott mér nagyon sokat fejlődött az író és nagyon szenvedélyesen írja le az egészet. Az elsőhöz képest például, ami a többihez képest nagyon tömör. Kivéve persze az Edevis tükre jelenetet.
2016. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ködzi a válaszokat :)
2016. ápr. 25. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Edevis tükre az egyik legszebb jelenet:)
2016. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5, 6 és 7. Azok a legizgibbek mert ezekben Voldemort visszatért és bármikor lecsaphat:D de a 7-es annyira nem mert hiányzik a Roxfort és majdnem az egész könyvnek olyan elkeseredett hangulata van.
2016. ápr. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!