Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A varázslók című könyvről...

A varázslók című könyvről vélemény, és a varázslókirályról? Felőlem ezt a két részt spoilerezhetitek is.

Figyelt kérdés

#könyv #fantasy #A varázslók #A varázslókirály
2016. máj. 12. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Értem, hogy miért utálják sokan, de nekem iszonyatosan tetszettek.

Hozzáteszem, angolul olvastam őket, szóval a magyar fordításról nem tudok semmit. Szerintem az volt érdekes benne, hogy itt a varázslat nem oldott meg semmit. Hiába kerültek be as iskolába, ez nem oldotta meg a gondjaikat és nem lettek tökéletes kis példaképek a főszereplők. Nem azért, mert gonoszak, egyszerűen fejlődniük kellett.

Szintén érdekes, hogy itt végre foglalkoztak azokkal a "különleges gyerekekkel", akik nem voltak ELÉG különlegesek ahhoz, hogy egy másik világba bevegyék őket.

Tetszett az, hogy egy kicsit gyerekes álomvilágba (Fillory) cinikus felnőtteket küldtek.

Másrészt itt senki nem kapta a tudását és képességeit ingyen. Mindennek ára volt. Nem lavíroztak el tökéletesen, még csak néhány szivatós dolgozattal sem, hanem vagy a Brakebillsben szívtak és izzadtak vért, vagy még rosszabb. Még aki elvileg "ingyen" kapta, azt sem igazán (pl. Alice), mert itt fájdalom és trauma kellett a képességeid kialakulásához. Ráadásul ezek mind olyanok voltak, akik a saját életükben külnlegesen okosak és elszántak voltak, de itt már ez sem elég, mert hozzájuk hasonlókkal kell versengeniük.

2016. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak az elsőt olvastam, magyarul. Addig jó a fordítás, amíg meg nem találod az első hibát, utána élvezhetetlenné válik, mindenhol feltűnnek a bakik, akármit csinálsz.

Nekem nem tetszett, pont a nagy marketingje miatt. Többet vártam, ezt, így már megírták nem egy regényben (sőt, sorozatban!), a nagy újításnak kikiáltott "a mágia nem old meg mindent", "az idillbe beküldött kiégett karakter", de még az "eltávadt generáció csodavárása" is mind ismerős toposz. Ha ez nem zavar, élvezni fogod (azért a HP és Narnia párhuzamok fölött még át lehet lépni).

2016. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!