Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani önismereti,...

Tudtok ajánlani önismereti, (ön) bizalom kiépítésével, a világ szeretetével foglalkozó pszichológiai témájú könyveket?

Figyelt kérdés
Jelenleg olyan ember vagyok, aki kifejezetten érzékeny, és ha valaki nem gyengéd és nem szól kedvesen hozzám, egyből magamra veszem, elkezdem keresni magamban a hibát, és el tudja rontani egy mozzanat az egész napomat. Nem tudok teljesen kinyílni senki előtt, azt érzem, hogy unalmas vagyok és folyton azt keresem, mivel tehetnék a másik kedvére, vagy mi olyat csinálhatnék, amivel a másik számára érdekesnek tűnhetek. Érzem, hogy egyszerűen "nem merek". Nem merek önmagam lenni. Ezzel pedig tudom, hogy hibát követek el. Szeretnék sokkal pozitívabban állni a világhoz, bízni emberekben, kinyílni nekik, élvezni az életet és nem foglalkozni azzal, hogy másnak tetszik-e amit csinálok, csak csinálni, akármennyire tűnik az unalmasnak kívülről. Szeretném azt elhinni, hogy szerethetek és szerethető vagyok. Nyilván nem egy könyvtôl fogok meggyógyulni, de bármilyen inspiráló gondolat, egy-két bizalomgerjesztő, ösztönző elgondolás javíthatna a gondolkodásmódomon. Olvastam már ilyen könyveket, pl Louise L. Haytől, Kurt Tepperweintől, ezen felül még szeretnék többet, több nézőpontot megismerni, megvizsgálni a világot és az embereket több szemszögből. Ezért ha tudtok ajánlani hasonló témájú könyveket, hálás lennék! :) bármilyen pszichológiai témájú "guide-olós" könyv érdekel, amit olvastatok és tetszett nektek. Köszi előre is!

2016. máj. 12. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet szeretem nagyon, talán neked is tetszeni fog. Pszichoterapeuta is volt a bácsi, aki írta:

[link]


p.s.: Az összes önértékelési probléma elmúlik, ha az ember talál valami fontosabbat magánál :) Türelem-

2016. máj. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. máj. 13. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ó van egy könyv, ami szerintem tökéletesen illik hozzád.

Brené Brown- Bátraké a boldogság

2016. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, kedves második válaszoló! :)
2016. máj. 14. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Eltelt több, mint egy év. Hogy állsz a fejlődéssel? :)
2017. aug. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia 5-ös! Köszönöm a kérdésedet! Hát, nem mondanám, hogy nem állhatnék vele jobban. :) Annyiban sikerült kinyílnom, hogy ha a helyzet megkívánja, ki tudok magamért állni, ha esetleg igazságtalanság ér. De ebben is még nagyon sokat kell fejlődnöm, mert nem tudok azonnal kapcsolni. Most másmilyen problémákkal is szembe kell néznem, most folyamatosan azon kattogok, hogy mi (rossz dolog) lesz majd a jövőben, és sajnos nem tudom rendesen élvezni az életet. Szerintem sokkal pozitívabb voltam egy éve, most hajlamos vagyok a borongós oldaláról látni a világot. Ezzel szeretnék valahogyan megküzdeni. Mintha a lelkem öreg lenne...
2017. aug. 7. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!