Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért kavarnak ekkora port a...

Miért kavarnak ekkora port a Harry Potter folytatása miatt?

Figyelt kérdés

Imádom a Harry Potter könyveket, és bár nem leszek ott a nyári előadáson, de remélem azért más országokban is látható lesz valahogy, szóval nagyon érdekel, még akkor is, ha nem Rowling írta a forgatókönyvet,és így nem igazi folytatás.

Viszont az emberek ahelyett hogy örülnének neki teljesen megbolondultak a Hermionés dolog miatt.Még a Naplóban is benne volt ma, hogy Rowling szerint "rasszista csoport támadja a fekete szereplőt" és kifejtette hogy mennyire elítéli ezt.

Valaki azért támadja hogy miért fekete, valaki meg őrült módon védi hogy hogy mernek rasszista megjegyzéseket tenni a színésznőre.

Engem hidegen hagy a téma, persze először meglepődtem, mert Hermionét fehéren szoktam meg mint mindenki más, a könyvben és filmekben is az, de a színdarabban teljesen jó lesz ha sötétbőrű nő játssza őt, ha tehetséges akkor miért ne?

Viszont nagyon idegesít az is aki leszólja a színésznőt a bőrszíne miatt, és az is aki nekiáll ezeknek az embereknek hogy "Hermione fekete is lehet, a könyvekben nincs megemlítve a bőrszíne." A legjobban az bosszant hogy maga Rowling is ennyit foglalkozik az üggyel, és kijelentette hogy Hermione fekete is lehet, nem említette a könyvekben.Márpedig említette, 2 példát szoktak ilyenkor felhozni, az egyik az "előbukkant Hermione falfehér arca" sor a másik meg az a jelenet amikor a harmadik rész elején Hermione le van barnulva mert nyaralni voltak.Ráadásul Rowling nem mondta hogy fehér, de azt sem hogy fekete.Márpedig minden fekete szereplőnél megemlítette a bőrszínüket(pl.Dean Thomas, Angelina).Rowling mégis ragaszkodik ahhoz, hogy ő nem határozta meg Hermione bőrszínét.Miért nem tudja egyszerűen azt mondani hogy a könyvben fehér volt de ettől még egy fekete nő is játszhat a darabban? Miért kell így felkavarni a port az embereknek, mindkét végletnek?

Kezd már nagyon unalmassá vákni ez az egész téma:D



2016. jún. 8. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akar rasszistának tűnni.
2016. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem akik olvaták a könyveit mind leszűrik hogy nem rasszista:D


Értem én hogy nem akar annak tűnni, de ezt az egészet túlzásba viszi.

2016. jún. 8. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek nehéz megmagyarázni, hogy "így működik a színház, ez van". Valami legitim indokot próbált összehozni, mikor először megkérdezték erről, most meg már nem vonhatja vissza.

Vagy... talán, de ez csak egy gonosz hang mondja a fejemben, Rowlingnak nincs sok beleszólása az egész darabba. Producer, nem író és nem rendező, vagyis maximum megvétózhatta volna a szereplőválasztást, de az ugye hatalmas öngól (pont a színesbőrű színészt kidobni? szétkapták volna). Mi mást tehet, bólogatott a rendező ötletére, és mivel tudta, hogy előbb-utóbb őt is meg fogják kérdezni, mit szól az ügyhöz, megpróbálta úgy eladni a dolgot, mintha bármi köze lenne hozzá. Mintha tényleg lett volna ilyen koncepció a fejében a könyv írásakor, vagy ezt "bele lehetne érteni a karakterbe", szóval megpróbálja ellopni a showt. Ez sikerült is neki, senki nem beszél arról, hogy a színésznő mennyire tehetséges, meg sem említik a rendezőt, nem kérdezték, mi volt az elképzelése a castinggal. Ez sima marketing és pénz. (Mert most az is dafke beszerzi a könyvet, aki eddig nem olvasta, hogy _tényleg_ sehol nem írja, hogy fehér lenne a bőrszíne.)


Ha nem akarna rasszistának tűnni, közölte volna, hogy ez a rendezői koncepció, mindenki befoghatja, kiváló színésznőről, és a legjobbat keresték. Bőrszíntől függetlenül.

2016. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy PC, ha van benne szinesõrû.


Persze, a tehetség más dolog, Margaret Tynes, vagy Paul Robson nem azért lett világhírû, mert fekete, MIdori vagy Kobayashi se azért, mert japán. És Murphy filmjeit se azért szeretjük, mert fekete.


Hogy pont azt a szinésznõt választották, nyilván azért, mert jó.


Amúgy Otellót is játszottak már fehérek, persze festve, ahogy az említett Margaret Tynes se csak a Porgy és Bessben játszott.

2016. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!