Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Cosmopolitan, JOy, Glamour...

Cosmopolitan, JOy, Glamour szerintetek melyik korosztálynak való? 30-as évei elején járó nőnek milyen újság lenne érdekes?

Figyelt kérdés

A felsoroltakat én a 20-as éveim elején olvastam, ma már csak átlapozom, nem köt le.

Sztárok, némi életmód, gasztro, utazás, egészség jöhet.


De a Cosmo és társai valahogy nagyon rossz irányba ment el, úgy tolják, mintha minden fiatal 18-20 évesnek havi szinten százezrei lennének csak ruhákra és kozmetikumokra.

Több tízezres, százezres luxuscikkeket adnak elő úgy, mintha ez alap lenne egy fiatalnak.

A szexet is úgy közelítik meg, mintha alap lenne, hogy mindenkinek kalandokba kell bocsátkoznia nyaraláson, fesztiválon. Szórakozásra is köls el egy vagyont, mert nyilván ez a magyar valóság.

Közben meg a főszerkesztő és a többi szerkesztő már jócskán 2x annyi idős, mint a célközönség, teljesen átlagos, hétköznapi nők, túlsúllyal, hibákkal.

De már 10 éve is azt éreztem, mintha az álmaikat írnák meg, csukott szemmel. Hogy hol akarnak nyaralni, hogy akarnak dolgozni, hány pasival akarnak lefeküdni, hogy menők legyenek.

Egyszerűen ezek az újságok elrugaszkodtak a földtől, és hozzájárulnak, hogy a fiataloknak ne legyen egy normális önértékelésük, hanem mindig csúnyábbnak, gyengébbnek, csóróbbnak érezzék magukat. Hiszen a lapok azt sugallják, hogy ha Chanel van rajtad, akkor álmaid állása a tied lesz, és milliókat fogsz keresni 20 évesen. De a kislány sose fogja tudni megvenni Chanelt, mert mégis miből?


Ahhoz meg nem elég színvonalasak ezek a lapok, hogy valóba a felső tízezer olvasgassa.


Aztán jön a következő lépcső, egy Nők Lapja akadt a kezembe, de 2 percig se tartott, olyan unalmas volt. Ezt a 40-es, de még inkább az 50-es korosztálynak gondolom megfelelő olvasmánynak. Nekem halál unalmas volt.


Babás témák nem hoznak még lázba, és nem tudom, van-e egyáltalán olyan újság, magazin, folyóirat, ami az én korosztályomnak szól.



2016. júl. 9. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz meg az Elle vagy Marie Claire magazinokkal. Utazás, divat, életmód természetesen van benne, de emellett normális és érdekes cikkeket is találsz a lapok között. Az Éva magazin talán még tetszhet :)
2016. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
holnap meg is nézem, köszönöm.
2016. júl. 10. 10:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha könnyed olvasmányra vágyok, keresek valami tingli-tangli könyvet inkább - valamivel tartalmasabb időtöltés még mindig, bár tény, hogy kevesebb kép és reklám akad benne.

Divat, életmód és celeb témával rogyásig van a net. Kár pénzt adni ilyenekért, ami az újságokba bekerül, már rég elavult infó vagy csak egy felszínes és alig kutatott cikkecske. Színvonalas lapok sajnos nem nagyon maradtak, csak ilyen amerikanizált ostobaságok.

Szerintem az előbb ajánlottak sem igazán kivételek, de hátha neked bejönnek. Részemről már csak rejtvényt veszek néha, plusz az irodába befutó szaklapokat nézem át.

2016. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!