Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri kiolvasni a Tűz és Jég...

Megéri kiolvasni a Tűz és Jég dala könyvsorozatot?

Figyelt kérdés

A tronok harca filmsorozatot nagyon szeretem, 1-1 epizod utan orakat kepes vagyok agyalni a torteneseken. Szoval maga a tortenet megfogott.

Elkezdtem a Tronok harcat olvasni, es tetszik,csak kicsit untat, hogy szinte szorol szora ugyanaz tortenik a konyvben, mint a sorozatban. Ez fog valtozni? A kesobbiekben lesznek olyan reszek, amik elternek a filmtol?

Akik elolvastak: nektek megerte? Jobban tetszett mint a film?

A valaszokat elore is koszonom!

19/F



2016. júl. 10. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A későbbiekben csak még inkább eltér a sorozat a könyvtől, szóval igen. Még a 4. évad előtt elolvastam az összes könyvet, imádtam.
2016. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, megéri. A 4. könyvtől pedig már vannak olyan POV karakterek is, akik a sorozatban nem is szerepelnek, szóval eléggé más lesz egyre jobban.
2016. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, akkor elolvasom oket mindenkeppen. :)
2016. júl. 10. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Már a legelső részben sem szóról szóra ugyanaz történik, mint a legelső fejezetben.


De amúgy az 1. évad még viszonylag hű maradt a könyvhöz. Később egyre több az eltérés. Így ha tetszik a történet világa, akkor megéri elolvasni.

Kb. azzal a hasonlattal lehet bemutatni a könyvet és sorozatot, hogy a könyv a jéghegy, a sorozat pedig csak a kis csúcsa.

2016. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

azert nem szorol szora... bizonyos karakterek meg a sorozat banidosebbek is.


es jorah meg tywim nem kopasz a sorozatban. :D stb

2016. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Szerintetek ki fog legvegul hatalomra jutni? :D

2016. júl. 11. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én remélem, hogy ismét fel fog bomlani 7 vagy több királyságra Westeros.
2016. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Uhh az erdekes lenne :D kivancsi lennek, hogy a te verziodban ki lenne a het kiraly(no) jelolt.


Ui. Elnezest, hogy a kerdesem miatt le lettetek pontozva valamilyen troll miatt.. :( En minden valaszt hasznosnak talaltam es felpontoztam mindenkit.

2016. júl. 11. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

Ez megszokott a gyakorin, hogy az emberek szeretnek másokat lepontozni :D


Hát én pl. kilennék békülve egy:

Észak-Rickon Stark

Riverlands/Folyóvidék-Sansa Stark és a leendő férje, aki akár Harry Hardying is lehetne, mivel a könyvben őt próbálja elcsábítani, és akkor Riverrun helyett Harrenhal lenne a központ, a "House Hardying of Harenhal" nem hangzana rosszul

Westerlands/Nyugat-Daven Lannister

Völgy-Robert (sorozatban Robin) Arryn

Reach/Síkvidék-Garlan vagy Willas Tyrell (amelyik életben marad), vagy valaki a Golden Company/Aranykompánia zsoldos seregből (pl. Harry Strickland), ha elfoglalnák ezt a vidéket

Stormlands/Viharföldek-Edric Storm/Baratheon

Dorne-Trystane vagy Arianne Martell (amelyik életben marad)

Vas-szigetek: vissztérnek a "régi útra" mikor sokkal jobban vallásosak voltak és akár a Vízbefúlt isten egyik papja is vezethetné őket

Dragonstone/Sárkánykő: én amióta elolvastam a könyveket már több éve, azóta amellett vagyok, hogy a könyvsorozat végére Dany megfog halni gyerekszülés közben. Így a gyereke vagy gyerekei (ikrek) kapná(k) meg Dragonstonet és esetleg a környező öblöt.

Így a Crownlands/Koronaföldek vagy Dragonstonehoz tartozna, vagy felosztanák egymást közt, mint ahogy régen volt. Ebből következik, hogy nem lenne King's Landing/Királyvár, mert én arra tippelek, hogy a történet végére valaki (Cersei és/vagy Dany) leégeti(k) az egészet a trónnal együtt.

2016. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

de Sansanak milyen igenye lehetne jogosan a folyovidekre? :D


ja, amugy en se bannam, ha vegul nem lenne senkie sem a vastron.

2016. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!