Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Verseskötet, fiataloknak....

Simon.szonja kérdése:

Verseskötet, fiataloknak. Elgondolkodtató, szép versekkel. Ismer valaki ilyet?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 23:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Én tudok ajánlani, csak per pill nem birtokolok ilyeneket. Az alábbi kérdésemnél érdeklődöm letöltő linkekről, javaslom ezt is figyelned:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__7956978-t..


Olvasmány emlékeimből tudok ajánlani neked számosat:


A gyermekeknek is szánt, kb 1970-1990 között megjelent klasszikus magyar költők tollából írtak között számos mestermű van, tinik és felnőttek számára különösen élvezhetőek, ugyanis sokuk csak felszínén gyermeki, de mélyebb mondanivalója van sok ilyen műnek, mint amit egy kisgyermek tudatosan befogadna - értendő ez a műmesékre is e korszakból, melyeknek konkrét szerzője van (kiemelten ajánlom Lázár Ervin meseírót), de nézzük most a magyar költészetet:


Javaslom, keress rá neten a következő költők köteteire, akár felnőtteknek szánt, akár gyermekeknek írt versesköteteikre:


Szabó Lőrinc

Weöres Sándor

Nemes Nagy Ágnes

Nagy László

Mándy Stefánia

Tarbay Ede

Beney Zsuzsa

Zelk Zoltán

Tamkó Sirató Károly

....elnézést, ha kihagytam pár klasszikus zseni költőt... tuti van még jópár.


Persze az egész 19-20.sz-i magyar költészet javából lehet meríteni.

Pl Petőfitől sokkal igényesebb művek léteznek, mint amiket erőltettek az iskolában, legalábbis a szocializmusban a silányabb versei többsége lett kötelező szerintem, sajnos.

Pilinszky, Áprily is remek költők.

(Ady nekem nem jött be.)


Keress rá szerintem erre a korszakra. Az iskolai kötelezők között kevésbé találni igényes verseket, ezt a meglátásom, bár lehet, hogy már javult a helyzet az ezredforduló óta, nem tudom.


[link]


[link] t%C3%B6rt%C3%A9net


[link]

2016. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!