Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez lenne a könyvem első...

Ez lenne a könyvem első fejezete, ki mit gondol róla?

Figyelt kérdés

A NYAKÉK

1911 London, Anglia


Ez a nap szokásosnak ígérkezett egy fiatal lány számára, mert még nem is sejtette, hogy aznap kezdődik el élete legnagyobb kalandja, ami talán gyökerestül felforgatja addig nyugott életét. Claudia egy gazdag angol üzletember fiának jegyese volt már közel fél esztendeje.

Ezen a napon Henry, szokásához híven ebédre hívta londoni lakásába. Claudia korábban indult, mert az út a piacon vezet keresztül, és akárhányszor erre volt dolga, mindig megállt gyönyörködni a különféle ékszerekben, ruhákban, virágokban. Nem egyszer tért már haza innen egy mutatós fülbevalóval vagy illatozó virágcsokorral. Ezúttal nem tervezett venni semmit, de akkor még nem tudta hogy egy láncon függő csillogó kristály csak rá vár.


Ezt a gyönyörű ékszert egy idős, őszhajú hölgy árulta több régiség mellett. Claudia megállt az asztala előtt, mert egy kis ebédrevalót akart adni a láthatóan szegényes körülmények közt élő néninek. Ám mikor a táskájához nyúlt, Hilary, mert így hívták, mintha tudta volna mire készül, és megállította. emert érezte, hogy nem szabad elmennie. Nem is olyan sokára az öregasszony egy ragyogó zafírnyakéket nyújtott felé.

- Ez gyönyörű! – mondta Claudia.

- Nemcsak hogy gyönyörű, de varázsereje is van, ugyanis egészen az ókori Római Birodalomból származik.

- „Az lehetetlen - gondolta -, biztos csak így akarja eladni a portékáját.”

Bár nem vallotta be magának, de igenis kíváncsivá tették ezek a szavak. Úgy döntött hogy megveszi, mert nagyon tetszett neki a nyakék.

- Megvenném, ha lehet.

- Nem, nem – felelte Hilary, miközben Claudia felé nyújtotta az ékszert -, ez a tiéd, és én most visszaadom neked.

- Köszönöm szépen.

Hilary csak bólintott. Claudia tenyerébe zárta a kedves, de kissé furcsa nénit, majd elindult. Viszont alig lépett hármat, felismerte az öregasszony hangját a háta mögött.

- Várj, gyermekem! Egy fontos dolog majdnem kiment a fejemből: miután a nyakadba teszed a zafírt, keresd fel Hilaria asszonyt. Ő majd segít és válaszol a kérdéseidre. Claudia meg akarta kérdezni, hogy mégis ki ez a Hilaria, de mikor hátrafordult, az asszonynak nyomát se látta.

- „Különös...” – gondolta, miközben Henry lakása felé tartott.


Belépve az előszobában nem talált senkit, így úgy döntött, felpróbálja az új nyakláncát a falon függő hatalamas tükör előtt. Oda is lépett elé, s amint a nyakába tette, egy nyüzsgő téren találta magát. Körülötte emberek jöttek-mentek. Egyesek kosarakat cipeltek, mások selyemszövetek árán alkudoztak. Ez nem is volt olyan különös mint az, hogy mindenki ókori római ruhát és kiegészítőket viselt.



Minden véleményt/javaslatot várok



2016. júl. 28. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Elkapkodott, nem korhű, életszerűtlen. Még nagyon sok mindenben van mit fejlődnöd, de nem rossz kezdetnek. :)
2016. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miben nem korhű?
2016. júl. 28. 16:35
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez észvesztően jó!!!!! Várom a folytatást! Ha megvan kérlek küldd el mert nagyon kíváncsi vagyok rá!!!
2016. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
1911-ben elkepzelhetetlen volt, hogy egy fiatal hajadon holgy egyedul felmenjen egy ferfi lakasara, megha az a volegenye is, ahogy az is hogy egy vadidegen letegezzen valakit, ahogy az arus tette. Az ilyen aprosagok is fontosak egy jo tortenethez. Bocs az ekezetekert, a telom billentyuzete bemondta az unalmast es nem akar ekezetet irni.
2016. júl. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor hanyba kellene jatszodnia?
2016. júl. 28. 17:57
 6/16 A kérdező kommentje:
3. mi tetszik benne ennyire?
2016. júl. 28. 18:08
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértel az 1.-vel, érezhetően összecsapott. Maga a sztori nem lenne rossz, de ha egy évszázaddal ezelőtt játszódik, alaposan nézz utána, mik voltak akkor a szokások, viselet, elterjedebb nevek ( főleg a római korban) stb... Még egy megjegyzés, szerintem ez fejezetnek rövid. Legalábbis én hozzászoktam a tartalmasabb, hosszabb fejezetekhez, több bevezetővel és leírással.


Nem sértegetni akarlak, csak leírtam a véleményem, mint olvasó. Előre is elnézést kérek, ha megbántalak.

2016. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az egeszet nem szanom rovidnek

Koszonom a velemenyt, te mit javitanal rajta?

2016. júl. 28. 20:23
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
3.vagyok....engem nagyon megfogott maga a történetszál meg amúgyis oda vagyok a római korért meg a nyakláncokért....13/L
2016. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Érzékletesebben lefesteném az akkori embereket, utcákat, nyüzsgő piacot. Talán a leírások elsőre unalmasnak hangzanak, de ha igényesen van megfogalmazva, akkor az olvasó úgy érezheti, belecsöppent abba a korba. Én személy szerint imádom az olyan könyveket, amik egy idegen világot mutatnak be élethűen. Szeretem a leírásokat, ha azok érzékletesen vannak megfogalmazva, s szinte lefestik az életet. Írhatnál többet a végén a római világról, emberekről. Csak nézz alaposan utána. Ennyi ;)
2016. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!