Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti is sok párhuzamot láttok a...

Ti is sok párhuzamot láttok a Harry Potterben a varázspálcák és a valóságban az okostelefonok között?

Figyelt kérdés
Mióta jobban elterjedtek az okostelefonok azt vettem észre, hogy az emberek és az okostelefonjuk között hasonló kapcsolat alakult ki, mint a varázslók és a varázspálcájuk között. Mindig magukkal viszik, sok mindenre használják, kötődnek hozzá, nélküle erőtlennek érzik magukat.

2016. aug. 15. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

semmi párhuzam nincs közöttük. a telefont a használója választja ki... ellenben mindig a pálca választja a varázslót. Ez a tétel vitán felül áll.

:D

2016. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... Képzeljük csak el a következő jelenetet:

Harry szemtől szemben áll Voldemorttal. Feszült csend, egymás szemébe néznek, érzik, itt a végső leszámolás ideje. És ekkor mindketten egymásra szegezik a... mobiltelefonjukat?!

Nope, nem látom a párhuzamot. A varázspálca sokkal hasznosabb egy telefonnál.

2016. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pálcát nem cserélgetik állandóan. :D
2016. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A pálca jobb esetben egy életre szól, de még ha nem is vigyáz rá annyira a gazdája, akkor is talán 3-4 pálcát használ el valaki élete során, ha nagyon figyelmetlen. Telefont ennél jóval többet, nem is tervezik 1-2 éves használatnál többre őket. Pár éve olvastam egy statisztikát, hogy egy átlagos brit egyetemista kéthavonta cserél telefont. Magyarországon talán nem ez lenne az átlag, de még itthon is elég gyakran cserélnek az emberek telefont. Én nem vagyok az a fajta, aki túl sokat költene rá, de átlagosan kétévente veszek egy újat, mert a régi elavulttá válik. Pálcát nem cserél az ember ilyen gyakran. Arról nem is beszélve, hogy az nem avul el.
2016. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Nahát, nagyon érdekes felvetés. :) Nekem tetszik. :)

És volt valami olyan mondat is, hogy "a pálca annyit ér, amennyit a varázsló, aki használja", meg hogy a pálca valójában a kéz meghosszabbítása. És a telefon is "személyre van szabva", tele van olyan képekkel, zenékkel, alkalmazásokkal, amiket az ember magának kiválaszt.

Persze, ezt az egészet nem kell túl komolyan venni, csak olyan érdekesség. :)

2016. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A telefonok és az olcsó, béna, állandóan cserélhető pálcák közt van párhuzam.
2016. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!