Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a Harry Potter?

Mi az a Harry Potter?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van valami könyv meg film belőle, de nem tudom, hogy miről szól és mindenki erről beszél:(

2016. aug. 18. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mi az a google?
2016. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Trafó1 ***** válasza:
100%
Tudom, hogy valami kereső a neten ,de mit is keres pontossan?
2016. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de még mindig nem értem, hogy miért beszél mindenki erről.
2016. aug. 18. 15:50
 4/13 anonim válasza:
73%
Érdekes, hogy nem tudod ki az a Harry Potter :) De az is fura, hogy mindenki erről beszél. Igazából már lejárt lemez :)
2016. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi az a beszél?
2016. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A Harry Potter egy nagyon jó könyv- és filmsorozat a varázslóvilágról. Ha eddig nem láttad, szerintem mindenképp nézd meg legalább az első részt (Harry Potter és a bölcsek köve) :)
2016. aug. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Most te vagy egy troll vagy, vagy egy barlangban éltél eddig.
2016. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A Harry Potter egy ifjúsági könyvsorozat, J. K. Rowling írónő tollából. Egy erős képességű varázslófiú felnőtté válását, és a szülei gyilkosa, a varázsvilág elveszejtője elleni harcát mutatja be.
2016. aug. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Léteznek sima varázstalan emberek (a varázslók mugliknak nevezik őket) és vannak a varázslók. Léteznek varázsló iskolák is. Ez a történet a Roxfort nevet viselő iskolában játszódik. Az igazgató ( Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, röviden Albus Dumbledore.) Új jóslástan tanárt keres. Egy vendéglőben vannak. A jós elmond egy jóslatot. Jóslat ( csak a lényeg ): Augusztusban fog születni egy gyerek, akinek a szülei háromszor csaptak össze a gonosszal (Voldemort). Ez a gyermek fog végetvetni a hatalmának. (Mivel jelenleg ő uralkodik a varázsvilág fölött). A gonosz egy kémje kihallgatja a jóslatot. Elmegy ahoz a családhoz. Az apa feltartóztatja, de pálca nélkül (mivel a nappaliban hagyta) nem sok esélye van. Voldemort megöli az Avada Kedavra gyilkos átokkal. Az anya addig a babával a kisszobába menekül. A gonosz azt mondja álljon arréb. Természetesen nem áll alrébb. Így megöli az anyát. Viszont az anya olyan erős szeretettel védte őt, hogy az kivédte a gyilkos átkot. Visszapattant. De a gonosz se halt meg, mivel neki vannak úgynevezett horcruxai (tárgyba elrejtett lélekdarabok, amik biztosítják a halhatatlanságot.) Így egy furcsa lénykéntél él. A fiú pedig csak egy villám alakú sebhelyet szerez a homlokára. Nem így kezdődik a könyv, ez csak a könyv előtt állt.
2016. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Rbaenerya válasza:
Olvasd el a film se rossz de a könyv ezerszer jobb. (Lehet hogy varázslós meg boszorkányos de ez inkább felnőtteknek szól mint gyerekeknek.)
2016. aug. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!