Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy kaland regényt szeretnék...

Egy kaland regényt szeretnék írni amiben a főszereplő egy 17 éves fiú. Milyen szemszögből lenne érdemes megírni a könyvet?

Figyelt kérdés
Általában mikor lány a főszereplő egy könyvben az a legtöbbször E/1 személyben van meg írva. De mivel itt fiú lenne a főszereplő hogy lenne érdemesebb le írni?

2016. aug. 19. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a fiú szemszögéből
2016. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
E/1
2016. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak mert tudomásom szerint a Harry Potter, Az útvesztő, és Percy Jackson is a mesélő szemszögéből van megírva. És ugye ezekben mindegyikben fiú a főszereplő. Ezért is vagyok kíváncsi a ti véleményetekre :)
2016. aug. 19. 23:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem E/3 az sokkal jobb, mert misztikusabbnak is gondolom, meg részletesebb képet is ad, szóval nem csak azt tudjuk meg, amiket a főszereplő megoszt velünk. Bár úgyis lehet jó, de amúgy nemtom, szerintem pasis főszereplőhöz meg inkább ilyen is illik, mármint e/3-ban elmondva. Márhogy ettől meg méginkább E/3-at mondanék én.
2016. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a főszereplő nemétől függ. Minden szemszögnek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Neked kell tudnod, hogy melyik szolgálja jobban a történetet.
2016. aug. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Én E/1-ben írnám.
2016. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 PresidentEvil ***** válasza:
75%
Ha E1-ben írsz, az olvasód csak azt látja, amit a főszereplőd, semmi mást. Egyszerűbb, mint az E3, mert nem kell történetszálakkal foglalkoznod, hiszen nem láthatsz semmit a saját nézőpontodon kívül. E1-hez kell egy érdekes karakter, akinek a személyisége ellensúlyozza az egyetlen nézőpontot. E3-ban egyszerre vezethetsz több karaktert, egyszerre lehetsz két helyen és vezetheted párhuzamosan a két szálat, mind a kettő lehet külön-külön izgalmas, főleg ha az egyik szál történései hatással vannak a másik szálra. E3-ban tudathatsz olyasmiket is az olvasóval, amiket E1-ben nem, egyszerűen azért, mert akkor kívülről nézel mindenkit, láthatod az egész világot. Mondjuk, hogy a főszereplődet valaki egész nap követi, ki tudja, milyen szándékkal, de ő ezt nem veszi észre. Hogyan tájékoztatod erről E1-ben az olvasót? E3-ban írhatod, hogy a következő sarkon ott áll egy gyilkos és rá vár és akkor az olvasó izgul, hogy mi lesz, de E1-ben ez elvész. Persze megoldható a probléma, de E3-ban egyszerűbb.
2016. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Többféle E/3 van ám. Manapság kevésbé divatos, de létező megoldás a mindentudó narrátor, ami (ahogy többen leírták) alkalmas arra, hogy olyasmit is megmutass, amit a szereplő nem lát, viszont cserébe egy kicsit megnehezíti, hogy az olvasó beleélje magát a szereplő helyzetébe. A másik lehetőség (ami a fenti válaszokban még nem került elő) a közeli E/3, ami sok szempontból hasonlít az E/1-re. Érdemes elolvasni ezt a cikket:


[link]

2016. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Ha te lány vagy, akkor mindenképpen E/3-ban írd szerintem. Ha fiú vagy, akkor válaszd ki, mi szimpatikusabb, az E/1 vagy az E/3. Ahogy jobban menne.
2016. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem hülye ötlet lányként nem belemenni egy fiú fejébe, kevés esetben jön ki jól (főleg akkor, ha eleve fel sem kell tenni a kérdést, mert a szerző tudja magáról, hogy jó emberismerő, és hitelesen be tudná mutatni egy srác gondolatait).

Egyébként mindegy, ahogy a történet megkívánja, ahogy be tudod mutatni, ahogy hiteles. A nem lényegtelen, te itt kevered az átlagos YA-irodalmat és az igényes ifjúsági regényeket. Ez a fontosabb különbség, miért van az, hogy legtöbbször a lánynál E/1., de pl. a HP-ban E/3.

2016. aug. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!