Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sci-fi könyvek?

Lebannen kérdése:

Sci-fi könyvek?

Figyelt kérdés

Mondanátok sci-fi könyveket? Keresek valami olvasni valót, de nem találok semmi újat.

Ilyesmi témában: időutazas, űrutazás, más dimenziók, idegen lények. Csak ne transzhumanista.



2016. szept. 16. 11:47
1 2
 1/13 The magic of banana ***** válasza:
81%
Isaac Asimov könyvei
2016. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

John Scalzi: Vének háborúja sorozata

Dan Simmons könyvei

China Miéville: Konzulváros

Vernor Vinge: Tűz lobban a mélyben

Harrison Fawcett: Katedrális


Ernest Cline: Ready Player One - ez kilóg de nem transzhumanizmus, számítógép, játék

2016. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerzőket mondok nem könyveket:

Stanislaw Lem

Nemere István

Philip K Dick

Douglas Adams

Frank Herbert

William Gibson

Ray Bradbury

Arthur C. Clarke

2016. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Jöhet még.

A nagyokat nagyjából mindet olvastam. Lem a nagy kedvenc. Asimovtól az Alapítványt kivéve talán mindet olvastam. Kb 3-4x kezdtem bele az Alapítványba, de valahogy mindig megakadtam.

2016. szept. 16. 23:16
 5/13 A kérdező kommentje:
A vének háborúját nem ismertem. Azt hiszem az lesz a soron következő.
2016. szept. 16. 23:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
esetleg még Kurt Vonnegut pár könyve: ötös számú vágóhíd, börleszk, macskabölcső, a titán szirénei, időrengés, Galápagos
2016. szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TR75 ***** válasza:
100%

Könnyed:

Bogáti Péter: Időtojás (pár éve Utazások a lopott tojáson címmel adták ki);

Harry Harrison: A technicolor időgép (könnyed, de nagyon okosan felépített, az időutazás "logikájához" hű és humoros sci-fi);


Komolyabb:

James Smythe: A ​felfedező (vannak hibái, de szerintem egy nagyon jó és szellemes történet - érdemes úgy elolvasni, hogy semmit nem tudsz róla -, egy jó rendezőtől egy belőle készült filmet is megnéznék);


Komolyabb-idegenes:

Michel Faber: A felszín alatt (nekem ez nagy élmény volt, néhol nehezen emészthető és durva, de nagyon mély regény, érdekes áthallásokkal és asszociációkkal, nem is értem, hogy miért nem kapott nagyobb visszhangot. A belőle készült film pedig... hát nem jutott be a felszín alá (sem) :/)

2016. szept. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TR75 ***** válasza:
100%

Kurt Vonneguttól Az ötös számú vágóhíd az időugrások miatt félig-meddig ide tartozik (a főhős ugrál az időben), de inkább... hát gőzöm sincs, milyen kaszt a regényen belül :S

Az Időomlás alaphelyzete különleges: 2001-ben az időfolyam visszaugrik 1991-re, és mindenkinek újra át kell élnie a már egyszer megélt 10 évet. Ám mindent ugyanúgy csinál, ahogy először, mert nincs lehetősége változtatni semmin. Nincs szabad akarat, mindenki látja, minek mi lesz a következménye, de nem tud változtatni semmin. Nem hozhat helyre semmit. Tipikus Vonnegut-ötlet :-)

2016. szept. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Vonnegut a másik nagy kedvencem. Az ötös számú vágóhidat olvastam 2x. Az első számú nagy kedvencem az összes könyv közül amit életemben olvastam a Titán szirénjei. Legalább 5x olvastam. Az Időomlást viszont nem olvastam.

Emlékszem vagy 10-12 éve láttam Pesten a körúton a Művészmoziban az Éj anyánkból készült filmet. Nagyon jó volt. Mikor vége lett a filmnek, a nézők egyszerűen lefagytak. Csak ültünk ott egy percig néma csendben, még ma is libabőrös leszek, ha eszembe jut.

2016. szept. 18. 00:55
 10/13 Márciuska ***** válasza:

Látom, Miéville-től a Konzulvárost már ajánlották, nekem is nagyon tetszett.

Amiket még olvastam, és szerintem jók:

- Sztrugackij: Piknik az árokpraton, Fogadó a halott alpinistához

- Mary Doria Russel: Verebecske

- Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

- Joan Slonczewski: Ajtó az óceánba

- Frank Herbert: Dűne

- Jean-Claude Dunyech: Halott csillagok

- Lois McMaster-Bujold: Maréknyi becsület, Barrayar


És az abszolút kedvenc: Orson Scott Card-tól a Múltfigyelők. Időutazós téma. Nagyon erős könyv, bőven van min gondolkodni olvasás közben meg utána.

2016. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!