Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók! Mennyir...

Harry Potter rajongók! Mennyire értetek egyet Dumbledore karakterével és a "Nagyobb jóért" elméletével?

Figyelt kérdés

Sokan megutálták Dumbledore-t a hetedik kötet végére, manipulatívnak és álszent karakternek tartották.

Azt az igazság hogy ezzel nem értek egyet, nekem mindig is az egyik kevencem volt, de az utolsó kötet végére csak még jobban megszerettem, amikor kiderült hogy ő sem volt mindig jó és hogy sosem késő változtatni.

Teljesen egyetértek azzal is hogy Harry-t fel akarta áldozni a "Nagyobb jóért".Mert ha azt nézzük, bármennyire is szerette, Harry csak egy ember volt, ahhoz képest hogy Voldemort és csatlósai hány ezer másik ártatlant öltek meg azért (is) mert ő életben volt.Én is így tettem volna, és gondolkodás nélkül feláldoznék 1 ártatlant, ha azzal 10-et megmenthetek. Persze más lenne a helyzet, ha gyerekemről vagy családtagomról lenne szó, de ott is mérlegelném a helyzetet.

Alapvetően teljesen azonosulni tudok Dumbledore gondolkodásával, lehet azért van mert azt olvastam hogy az ő karaktere is INTJ ahogy én:D

Ti mit gondoltok erről? Egyetértetek vele?



2016. okt. 10. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

A nagyobb jó kedvéért papíron hangzik csak jól. Annak mondjuk, akit feláldoznak rohadtul nem lesz jobb. Szóval az egész csak nézőpont kérdése.

Lehet, hogy te feláldoznál valakit 10 másikért, de mi van, ha az a valaki nem akarja feláldozni magát? Milyen jogon döntöd azt el, hogy ki élhet és ki nem? Stb.

2016. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, nem is úgy értettem hogy kényszerítenék valakit, de például ha én lennék Harry helyében nem sokat haboznék a döntésen.

De ezt a feláldozás is olyan hogy nem mindig van beleszólása az adott embernek.Például nagyhatalmak dönthetnek így, vagy katonai csel is lehet néhány ártatlan élet feláldozása nemesebb célért, amibe azok az emberek nem szólhatnak bele mert nem is tudnak róla.

A valóságban senkit nem kényszerítenék hogy adja fel az életét, de Dumbledore teljesen korrektül cselekedett amikor megkérte Harry hogy áldozza fel magát, nem értem miért tartják egyesek manipulatívnak.

2016. okt. 11. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Dumbledore mindig is jó karakter és ember volt és az is marad.Akik megutálták azok meg olvassák még el párszor a könyveket hogy megértsék.(tipikusan Piton fanboyok utálják csak)
2016. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
En nem ertek egyet vele, es nem is szeretem a karaktert. Mint ahogy mondtad alszent, onzo es szamito
2018. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%

Nem, nem értek egyet vele.

Számomra mindig is Dumbledore volt az egyik általam legutáltabb szereplő a sorozatban, már az első könyvben is ki nem állhattam és a hetedik végére sem lett a szivem csücske. Azt utáltam benne a legjobban, hogy számító, önző, és rohadtul álszent. Harryt is képes volt feláldozni "a nagyobb jóért"... amivel szintén nem értek egyet!!!

"A varázslóknak a muglik érdekében kell hatalomra törniük."-Mivaaaan? Ez egy rohadt nagy baromság.

Tehát röviden egy szenilis álszent zsarnokoskodó (mert ne mondd hogy nem volt az!) barom.

2018. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!