Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 2016-ban olvas még valaki...

2016-ban olvas még valaki szépirodalmat, verseket, regényeket?

Figyelt kérdés
Valahogy azt érzem, a kultúra halott. Mintha már nem kellene a színház, a versek, a szépirodalom. Nem tudom, melyik kor volt még ilyen.
2016. okt. 19. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%

Ilyeneket nem. Fantasy-kat és sci-fi-ket szoktam.


Trónok harca

Witcher

Star Wars

Assassin Creed

2016. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

A színház az állami pénzből finanszírozott sznobulás, évente több milliárd forintnyi állami pénzt verünk el, hogy gazdagék meg wannabe értelmiségi egyetemisták mereszthessék a feneküket a melegben, a színház rég halott csak illemből úgy csinálunk mintha még élne.


A vers és az írás pedig ma a net korában, amikor bárki bármit publikálhat elveszítette az értékét. Régen a költők, írók pályázatokon versengtek, hogy egyáltalán megjelenjenek kiadásban a műveik, ma bárki lehet költő vagy novellaíró, csak regeljen egy blog oldalt.

2016. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előző idényben színházi bérletem volt, regényeket is olvasok, bár mostanság inkább a szakdolgozatomra koncentrálok, ezért kevesebb az időm ilyenekre.


Ha szerinted a kultúra halott, akkor nagyon rossz közegben mozogsz.

2016. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
76%
Én nagyon szeretem Wass Albert műveit. A kedvencem a Tavak és Erdők könyve. Rendszeresen olvasom a 6 éves kisfiamnak.
2016. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Olvasok szépirodalmat, és verseket,de Stephen King-et is.

A színház,opera,musical nem vonz.

2016. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Jómagam a korízléshez képest mindig is rebellis alkat voltam.

Naná hogy olvasok szépirodalmat, mivel az inkább kielégíti alkatomat, mintsem a technokrácia iránytűjét követni oly eltökélten.:)

2016. okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kultúra a korral együtt jár, együtt változik. Van jelenleg is kultúra bőven, nem úgy működik, hogy egyszer volt valami régen, és akkor annak örökre úgy kell maradni merkülönbengonoszfejlődéshurrdurr. Igazából ennek a felismeréséhez is kell egyfajta szint...
2016. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jelen! :D Színházba is szoktam járni, de csak az öcsém miatt. :D
2016. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
79%

Hát igen, regényeket ma mar alig olvasnak emberek, pedig rengeteg könyv lenne amit mindenkinek olvasnia kéne. Én most az 1984-et olvasom.


Egy 14 éves fiú.

2016. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves második, mi bajod a színházba járókkal? Nem neked kell fizetni a belépőjüket, akkor meg miért fáj, hogy vannak, akik ezt a szórakozási formát SZERETIK? Voltál már egyáltalán színházba? Mert szerintem ha lettél volna, nem mondanád, hogy halott.

Ami meg a meleget illeti, egy plázában vagy diszkóban is meleg van, ott miért jobb mereszteni?

Nem tudom, mi hogy van vele, de én nagyra értékelem mind a színi társulat, mind a rendezők, mind a fenntartók munkáját. És elhiheted, hogy aki színházba megy, az nem sznobságból megy, és nem is azért, hogy melegben legyen a hátsója 2 órát.

Az internet világában annyival nehezebb a költők dolga, hogy nagyon sokan írnak (és bizony nem mindenki olyan jól, mint hiszi), ezért nehezebb kitűnni közülük.

Szóval kérdező van még igény a szépirodalomra, színházra, versekre, stb, csak kisebb körben. Meg az is igaz, hogy rengeteg szórakozási forma létezik manapság, több, mint bármikor. Így a "közönség" is jobban eloszlik.

2016. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!