Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes úgy elolvasni egy...

Érdemes úgy elolvasni egy könyvet, ha már filmben már láttam?

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 19:21
 1/7 TR75 ***** válasza:
Szerintem általában így érdemes, általában a könyv jobb a filmnél, hozzáad a történethez, több háttér, több motiváció, jobban érthető, hogy mi miért (kivéve a direkt filmkönyveket, azok között van épp elég hulladék).
2016. okt. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Atóól függ, te miért olvasol. Ha csak a csavarokért és meglepetésekért, akkor nem feltétlenül érdemes.

Ha érdekelnek a karakterek mélyebb értelmezései, a világ felépítése, a komplexebb kapcsolatok, stb., akkor mindenképp.

2016. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, szerintem mindenképp. Még akkor is, ha olyan filmadaptációról beszélünk, mint amilyen a Percy Jackson könyveké volt (szinte semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz, és ezen a mai napig nem tudom túl tenni magam.)
2016. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen érdemes! Én is olvastam már el úgy könyvet, hogy láttam a filmet. Általában a köny részletesebben írja le a szereplőket, történéseket és több részlet van benne.
2016. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sűrűn jártam így! :D Rájöttem, a könyv mindig jobb / élvezetesebb! :D

Azóta, ha tetszik egy film, keresem is könyvben, hátha megvan.

2016. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Márciuska ***** válasza:
Igen! Még ha a filfeldolgozás tényleg hűen követi is a könyv cselekményét, egy könyvben akkor is jóval több van, mellékszálak, háttértörténetek, stb. De sokszor olyan filmet készítenek, aminek a világon semmi köze a könyvhöz, néha teljesen megváltoztatják a cselekményt is, így már semmiben sem hasonlít a könyvre. Néhányszor jártam így - ilyenkor nagy csalódás volt a film.
2016. okt. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Könyvtől függ.


Egy ilyen Beavatott, Alkonyat, Eragon stb könyvet időpazarlás elolvasni, ha már láttad a filmet.


De egy minőségi könyvet, pl. Tűz és Jég dala, Harry Potter, feltétlenül érdemes.

2016. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!