Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elég izgalmas lenne ez egy...

Elég izgalmas lenne ez egy krimi regényhez?

Figyelt kérdés

14 évesen dobtam össze a vázlatot, hogy körübelül miről szólna, és most, pár perce találtam rá. A vége amúgy annyi lenne, hogy a tettes egy nő, akit Leon apja már egyszer börtönbe jutatott.

De mikor kiszabadult, Leonon akar bosszút állni, nameg Lilinen, mivel utólag kiderül majd, hogy Leon apja szerelmes volt Lilin anyjába, aki a tettesnek a legnagyobb vetélytársa volt.


A regény neve az lenne, hogy : Ő mégcsak 16 múlt.



Történet :Az első kötet : Lilien Lorenso egy teljes éve él kollégiumi életet, amikor szobatársát, a mindig oly ártatlan, s jószívű Elisiat meggyilkolják.

Lilien érzi, a tettes választása nem véletlen esett barátnőjére. A lány sokszor érezte, szobatársa titkokat rejteget előle, s ő megpróbálja felvenni a ködös múltal a versenyt.

A rendőrők Lilient is kihallgatják, név szerint a 28 éves Leon Holzer, rendőrségi nyomozó. A kihallgatáson a lány fenyegető üzenetet kap telefonjára, ismeretlen számról, melyben a küldő váltig állítja, hogy ő a gyilkos.

Az üzenetek folytatódnak, s a gyanu erősödik.

A rendőrnyomozóban megfoggan a kérdés, miszerint a gyilkos új áldozat után nézett, mégpedig a 16 éves Liliennek.

Leon élete talán legynagyobb hibáját követi el, mikor nem szól a társainak a különös üzenetekről.

Egy héttel késöbb a kedélyek kezdenek lenyugodni, ám a tettes még mindig szabadlábon rohangál a nagyvilágban.

A lány érzi, nincs biztonságban.

Hosszas gondolkodása után felcsap nyomozónak, külsejét, s személyiségét is megváltoztatva.

Egy nap betör a rendőrség által lezárt kollégiumba, hol maga vizsgálja meg a terepet, s új nyomokra bukkan.

Ám a férfi, aki kihallgatta rátalált a számára titokzatos nőre. A lány szerencséje csupán annyi volt, hogy a felismerhetetlenségig változtatta testét.

Lilinnek nincs más választása, megzsarolja Leont, ha nem dolgozik együtt vele, megsemmisíti a bizonyítékokat.

A nyomozó pedig oly naív, és becsületes, hogy nehezen, de beleegyezik ugyan.

Időközben az üzenetek folytonos zaklatással érkeznek a lány telefonjára.

S miután megpróbálják őt megölni, a rendőrség speciális védelmet biztosít Liliennek, mely Leonnak, - Mint az ügy kirendelt vezetőjének - dolga.

A lány miközben megjátsza a sebezhető gyermek szerepet, éjszakánként, álnevével, a Francoisevel fúrja magát bele a kutatásokba, s segíti Leont amiben tudja.

Hol nem csak külsőjét kell drasztikusan megváltoztatnia, de felnőtt ésszel is kell gonolkodnia, ha nem csak élni akar, hanem túlélni.

Hetek telnek el, de a nyomok újra, s újra zsákutcába vezetik az újdonsült párost.

Egy nap Lilien drasztikus dolgokat tud meg szeretett barátnője múltjáról, mely új irányba sodorja a nyomozást.

Mikor azt hiszik sikerült elfogniuk a gyilkost, kiderül, hogy csak egy bábú volt, melyet a valódi tettes kénye,-kedve szerint mozgatott. S több is van onnan, ahonnan ő is jött.

A lányra egyre nagyobb veszély vár, mégsem adja fel az ügyet.

Eközben a levegő egyre jobban izzik a két fiatal között. Míg Leon Francoise felé hajlik, mitsem tudóan, addig Lilien próbál kibújni ezalól, hisz világossá vált számára, hogy a férfi nem őt, hanem a másik énjét, a komoly, s felnőtt, érett nőt kedveli.

A lánynak ismét elrabolják egy barátnőjét, s ő pedig Leonnal siet a megmentésére, mely egy ideig sikeresnek is bizonyul...

A gyilkos, aki nagy valószínűséggel egy pszichopata, személyiség zavaros elmebeteg ember lehet, úgy tűnik, nagyobb inteligenciával rendelkezik mint azt a páros gondolná.

Eközben a lány beadja a derekát Leonnak, s engedi magát a csábításnak.

Ám egy hét sem kellett hozzá hogy kiderüljön Francoise és Lilien ugyan az a személy.

A dolgok bonyolódnak.

Mindenketten az idegösszeroppanás szélén álnnak, még is tovább dolgoznak, hisz a helyzet úgy kívánja. Ám kapcsolatukat beárnyékolja a veszekedések sorozata.

Leon társai azonban segítenek.

Mark, Xaver, Melani, és az ezredes, Thomas.

Eggyüttes erővel próbálják keresni a nyomokat, azonban egy idő után az ő életükbe is belép a bonyodalom, melyet mind a tettes okoz.

Nyilvánosságra kerül Thomas eltitkolt lány, Mark és Xavér kapcsolata, valamint Melani különös párja is.

Az események felgyorsúlnak, Melanit is elrabolják. Esetek közti összefüggés nincs.

Mindenki értetlenül áll az ügyhöz.

Egy hetük van arra, hogy megtalálják Melanit. Különben a tettes őt is megöli.

A hetedik napon pedig Lilien minderne rájön...



Szerintetek? Tudom, tele van hibákjal, de mint mondtam 14 évesen dobtam össze, azaz majdnem négy éve.



2016. okt. 25. 16:57
 1/4 anonim válasza:
Nem rossz, nem rossz.... ha ez tényleg egy összedobált dolog volt akkor szép munka , ha foglalkozol vele egészen jó,színvonalas dolgot hozhatsz ki belőle.
2016. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszene*-*
2016. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs, én kicsit ellentétes véleményen vagyok, ez inkább csak egy összegdobott valami.

A szereplők szerintem nem hitelesek. Egy 16 éves lány csak úgy beáll nyomozni, majd olyan nyomokat talál a helyszínen, amiket az egész hozzáértő rendőrség nem talált meg?

A nyomozó nem szól a fenyegetésről? Miért is?

Egy 28 éves férfi összeáll egy tinivel, és még hagyja is magát megzsarolni?

Úgy gondolom, hogy egy tininek nincs érett nő énje. Vagy a tini gondolkodást játssza meg (de miért tenné), vagy megint belefutunk a hiteltelenségbe.


Vagy tiniregényt írj, de akkor legyen is az, vagy helyezd át az egészet más környezetben, és a lány legyen idősebb. Bár a nyomozás része még így is inog.

A nyomozó meg legyen kicsit tökösebb.


Ezen felül a nyelvezetet is erősen át kellene nézni, mert sok helyen magyartalan.

Szóval dologozz rajta, de még sokat. Akkor írd meg, ha téged szórakoztat, ne rögtön a nagy sikerben gondolkozz.

2016. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet. Ne csapd össze az egészet, mert jó krimi lenne.:)
2016. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!