Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek is nagy baki a...

Szerintetek is nagy baki a Harry Potter könyvsorozatban, hogy Godric's Hollow nevű falu, , muglilakta'' mégis egy nagy mágus nevét viseli?

Figyelt kérdés
Nekem egyből szemet szúrt, hogy Griffendél Godric, a Roxfort egyik alapítójának a nevét egy mugli falu viseli (Godric's) és a könyvben említik, hogy mugli lakta, s azt is, hogy az ő nevét viseli
2016. nov. 24. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Faluban lakom, de meg nem tudnám need mondani, hogy milyen eredetű a falum neve. Nem tudom. Szerintem ha az utcán megkérdeznék 10 embert, kb. egy sem tudná.
2016. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Én is faluban lakom. A mi falunkban 10 emberből 10 tudná, hogy kikről kapta a falu a nevét. :D


Szerintem nem fura, hogy muglilakta és Griffendél Godric nevét viseli. Biztos elvarázsolták a muglikat, hogy ismeretlen eredetűnek véljék a település nevét. :-)

2016. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a régészek szerint itt a kőkortól laktak. A neve első formája egy 1200-as évek beli iratokban szerepel, szóval mondhatjuk, hogy baromi régi. :D
2016. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
vagy a muglik is ismerik Griffendélt, csak nem tudják, hogy varázsló. mondjuk lehet, h híres ember volt a muglik körében is. akkor meg nem fura, hogy róla kapta a falu a nevét.
2016. dec. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül baki...a könyvben azt is említik,hogy eleinte többnyire máguscsaládok lakták a falut. Teljesen logikus,hogy egy híres varázslóról nevezték el.Később a muglik lettek többen,de gondolom nem tartották fontosnak a név eredetét,nem akarták megváltoztatni :)
2016. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Crisopher ***** válasza:
100%
Azt se feledjük el, hogy a varázslók a mugliktól csak a 18. századtól kezdve kezdtek elzárkózni. Korábban a muglik tudtak a varázslók létezéséről. Amikor a falu a nevét kapta még a muglik akár tudhatták is ki volt az a Griffendél Godric.
2016. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!