Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van a könyvekben annyi...

Miért van a könyvekben annyi késleltetés?

Figyelt kérdés
Olvasóként nem értem miért kell céltalanul oldalakon kerszetül húzni a történetet . Probálkoztam írással és leszóltak azért mert egy kicsit pörgősebbre vettem az eseményeket és a késleltetést kihagytam . Miért kötelezően a könyvekbe oldalakon keresztül arról írni például hogy az adott személy az ablak előtt áll és teát iszik . Miért kell ezt az egy eseményt 2 és fél oldalon keresztül leírni?Az ilyen példákra gondolok . Mi értelme van a késleltetésnek ilyen helyzetekben?

2016. dec. 26. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem késleltetések, hanem részletek. Rosszul fogod fel. A te történeteidnek valószínűleg az a valós kritikája, hogy nincs rendesen kidolgozva. Egy sztori nem csak a konkrét cselekményből áll. Szükség van a felvezetésre, a karakterek ismertetésére, a hangulat átadására, stb., ezeknek mind az a szerepe, hogy jobban megértsd, megismerd, vagy felfogd a helyzeteket. Ha nem írod le részletesen, milyen a karakter, hogyan viselkedik, akkor sok minden válhat érthetetlenné, és nem látod a jellemfejlődést sem.
2016. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A késleltetés általában előkészít egy izgalmasabb eseményt, és azért húzza-vonja a szerző a részletet, hogy annál jobban felcsigázza az olvasót, aki így nagyon kíváncsi lesz arra, mi fog történni pár oldallal később.

Amiről te beszélsz, az nem késleltetés. Összekeverted azt az értelmetlen időhúzással.

2016. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A te példádnál maradva, hosszan leírja, hogy az illető az ablak előtt áll és teát iszik. Ezzel téged, az olvasót is belevisz a nyugodt hangulatba, beleéled magad a békés helyzetbe.

És ekkor hirtelen...!

Onnantól kezdenek pörögni az események, és a nyugodtság után elkezdesz izgulni.

Ebből neked lejön, hogy a történés egy derült égből villámcsapás. Így manipulálja az író a hangulatodat, ettől éled magad bele a történetbe.


Ha csak annyi lenne leírva, hogy a főhős békésen teázgatott, amikor hirtelen..., hát akkor is megértenéd a lényeget, de az élmény mégsem lenne ugyanaz.

2016. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!