Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Huszonévesen is el lehet...

Huszonévesen is el lehet kezdeni írni? (regény, novella). 23/L

Figyelt kérdés
Kis koromban írtam novellákat, aztán teljesen más irányba sodort el a sors. Rengeteg szerző életrajzában látom hogy már iszonyat fiatalon, sokszor gyerekként meg írtak egy könyvet. Ha van fantáziája az embernek, az olyan könyvekből mint például Stephen King - Az írásról című műve meg tanulhat írni ?

2017. máj. 3. 21:09
 1/6 RoseTyler ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?!

Viszont úgy gondolom, hogy elsősorban nem könyvekből kell megtanulni írni, hanem egyszerűen csak csinálni kell. És közben nem árt, ha sokat olvasol mellette. Persze, jöhet még mellé bármilyen könyv, ami megtanít a technikákra, praktikákra, egyebekre, de gyakorlás nélkül ezek mit sem érnek.

És fontos, hogy a helyesírásod is csiszolgasd közben. Kezdd rögtön az igekötők helyesírásával! ;)

2017. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán! Sőt, sokan nyilatkozták elismert írók közül, hogy negyven felett sikerült az első könyv, vagy, hogy 5 évbe telt, amíg befejezte. Én is már tizenéves korom óta írok, még hobbi szinten, de nem hagyom abba, hátha egyszercsak kipattan egy tökéletes történet a fejemből.
2017. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Habár nem író, de Csontváry például negyven éves korában kezdett el komolyan foglalkozni a festészettel.

Nemhogy nem késő, de bizonyos kort meg is kell érni ahhoz, hogy az élettapasztalat igazán mély tartalmak közlésére megnyitja kapuit. Aki pedig szívesen ír és olvas, az a gyakorlattal néhány év alatt (vagy hamarabb is) el tudja sajátítani hozzá a szépírás szakmai oldalát.

2017. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Szerintem a legjobb kor között vagy elkezdeni komolyabb műveket írni.
2017. máj. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
El lehet kezdeni bármilyen korban az írást. Nincs erre aranyszabály, hogy max X éves korodig tudod elkezdeni. Írni viszont könyvekből nem fogsz tudni megtanulni. Ez csak úgy megy, hogyha folyamatosan gyakorolsz. Az ilyen könyvek csak tanácsok szoktak lenni, fejlődni csak akkor fogsz, ha folyamatosan gyakorolsz. Naplók írásával is lehet gyakorolni és fejlődni meg bármennyire közhelyesen hangzik olvass sokat, ezzel is bővítve a szókincsedet és lásd egy - egy eseményt, dolgot, stb. más írok miként írják meg.
2017. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 10 éves koromban kezdtem el írogatni. Most 21 vagyok és még mindig ugyanazokat a történeteket dédelgetem, mint akkor, de félelmetes ha belegondolok mennyit változott az egész, meg én is. szerintem sokkal jobb, hogy később állsz neki, így van időd kibontakoztatni a dolgokat. fontos, hogy ne vedd törvénynek amit azokban a könyvekben leírnak, inkább gondold át neked személy szerint mi működne.
2017. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!