Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Apokalipszis előtti jeleknek...

Apokalipszis előtti jeleknek ötletek?

Figyelt kérdés
Világvégéhez nyolc próbát kell teljesíteni és amint a próbákat teljesíti valaki, megjelennek a jelek, hogy közeledik a világ vége. Minden próba után egy jel. Mint a Bibliában a 10 csapás (vérré válik a folyók vize, 10 nap sötétség meg ilyenek). Ezekre várnék ötleteket. Próbákra is és jelekre is. (Esetleg, hogy hol keresgéljek) Közben végzem az interneten a kis kutatásom, de próbálok mindenhonnan inspirációt meríteni :) Köszönöm előre a válaszokat!

2017. aug. 30. 18:11
 1/9 A kérdező kommentje:
(középkori világ, mágiával mellesleg)
2017. aug. 30. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

1. jönnek a migránsok

2. még több migráns jön

3. még több migráns jön

2017. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 követ62 ***** válasza:
8%

Hol keresgéléj? A BIBLIABAN!

És nem próbákat hanem ahogy Jézus tanította JELEKET. Az pedig van bőséggel.

2017. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 követ62 ***** válasza:
13%

Nem igazán értem mi a gond a valaszommal?

Senkit meg nem sértettem (amúgy sem szokásom), csak elmondtam hol keresgélj és mit.

😞

Amúgy már régóta gyanítom szimplán csak azért vagyok le pontozva mert tudjátok hová tartozom.

2017. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 RoseTyler ***** válasza:

#4: Az a gond, hogy a kérdező nem feltétlenül a Bibliában említett jelekre kíváncsi, azokat csak példának hozta fel.


Kérdező: Nem igazán értem, miért kellenek próbák a világvégéhez. Azért, hogy megtudják, hogy közeledik-e? Vagy pont a világvégének az elhozatala a cél?

Életszerűt akarsz, vagy valóságtól elrugaszkodottat? Az első esetben ökológiai irányban kutakodj, a másodikban pedig pl. természeti népek hiedelmeiben.

2017. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 követ62 ***** válasza:
0%

Értem én kedves RoseTyler.

De miért hoznék más iratokat érvként amikor a Bibliát tartom hitelesnek.


Ez az én javaslatom. Más meg mást fog javasolni.

Aki kérdez eldönti melyiknek néz utánna.

2017. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Követ62, ha jól értelmezem, a kérdező valamiféle szórakoztató könyvet akar írni, amiben egy képzeletbeli világban játszódik le egy képzeletbeli cselekmény. Nem a keresztény hitvilágot akarja bemutatni.
2017. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 követ62 ***** válasza:
0%

Akkor még jobb.

Hiszen aki könyvet akar írni, főleg egy konkrét témában hasznos, ha széleskörű ismerettel rebdelkezik és ehhez sokat olvas.

A Biblia ismerete (még, ha nem is hisznek benne) az alapfokú műveltség része. Az iskolában tananyag.

Károli Biliája pedig meg a magyar nyelv fennmaradását, fejlődését is elősegítette.

2017. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az apokalipszis nem egyenlő a világvégével + a bibliai apokalipszisnek hét "csapása" van
2017. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!