Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a váltott...

Mi a véleményetek a váltott nézőpontról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Támadt egy izgalmas ötletem, és újabb regény írásába kezdenék, azonban, nem sikerül döntenem a megfelelő nézőpontot illetően.

Régebben, írtam már végig E/1-ben, illetve E/3-ban is, de az utóbbi elég idegen volt számomra. Szeretem az akciót, de nagy hangsúlyt fektetek az érzelmekre, gondolatokra, melyeket sokkal jobban át tudok adni E/1-ben.

Egy fanfiction erejéig, használtam váltott nézőpontot is, de komolyabb regények esetében, sosem találkoztam ilyesmivel.

A következő történetem részben románc, de akció és thriller elemeket is tartalmaz. A lényeg, hogy a karakterfejlődés érzékeltetése érdekében, szeretnék E/1-ben írni. No, de... A férfi, vagy a nő szemszögét válasszam? Ritka pillanat, de fogalmam sincs. Mindkettő fontos, valamint összetett jellem és sztori. A legjobb az lenne, ha váltogathatnám...


Nektek mi a véleményetek erről? Komolytalanná, amatőrré válik egy történet, ha az író fejezetenként átvált, vagy ugyanannyira élvezhető úgy is? (Abban az esetben, ha a történet és stílus egyébként élvezhető.)



2017. okt. 17. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Olimposz hősei sorozatban folyamatos váltás van, kb 3-4 fejezetenként. Sokmindenre mondanám, hogy amatőr, de nem arra :D
2017. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Olvastam már két E/1-es szemszöget váltogató regényt, a fő probléma az volt, hogy nem lehet tudni csak a szövegből, hogy ki mesél, mivel az író ugyanazt a stílust és szókincset alkalmazta.
2017. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Azt írtad, hogy a karakterfejlődés miatt írnál E/1-ben, viszont karakterfejlődést probléma nélkül lehet hangsúlyozni E/3-ban. :)

Engem személy szerint amúgy nem zavarnak a váltogatott szemszögek, viszont van, aki kifejezetten utálja. :/

2017. okt. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

E/1-ben nehéz váltott nézőpontot jól megírni.


E/3-ban a narrátor lehet mindentudó, ő beleláthat több szereplő fejébe is, így beszélhet érzésekről, gondolatokról. A helyedben ezt választanám, főleg, ha több szálon fut a cselekmény.

2017. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Alkoss nekik két jól elkülöníthető stílust, akkor nincs gond vele. Egyáltalán nem teszi amatőrré, és semmivel sem lesz kevésbé élvezhető, mintha 1 szereplő szemszögében maradnál végig.
2017. okt. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2017. okt. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!