Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Értékelnétek ezt az általam...

Értékelnétek ezt az általam írt könyv - részletet?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló okokbólnem akarom az egészet felrakni ide, viszont hagyok annyit amiből már lehet véleményt mondani. Másrészt még nincs is befejezve, sok fejezet csak vázlat formájában van meg. Illetve hogy érdemes e ezzel vesződnöm, van e esély arra hogy ezt valamely kiadó kiadná, vagy hagyjam az egészet úgy ahogy van.


onedrive link

[link]



2018. jan. 2. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de az első mondatnál elvesztettél, mert totálisan félreértelmezted ezt a mondást, az ilyesmitől pedig a hideg futkos a szőrszálhasogató hátamon. És igen, ha egy könyvesbolt bestseller polcáról venném le, akkor is úgy raknám vissza, mintha égetne, szóval ez olvasói szemszögből szerintem valid kritika.
2018. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Nincs időm végigolvasni, de amit elolvastam, az jó volt. Tetszik a fogalmazásstílusod, a szöveg olvastatja magát. Egyedül formailag van gondom a szövegeddel, de azt gondolom még javítod (könyveknél sorkizárt rendezés dukál, illetve sok helyen kötőjeleket használtál gondolatjel helyett, ami nyelvtani hiba).
2018. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Halihó! Na, az a helyzet, hogy előbb írnod kéne valami összefoglalót a ,,hátuljára". Azzal kell megvenni az embert egy könyvesboltban, nem az első fejezettel (ami mindig unalmas) meg egy okoskodó előszóval, aminek sok értelme nincsen. Engem egyáltalán nem vettél meg így, pedig egy bérgyilkolással kezdtél és egy dialógussal, amit humorosnak szántál, és ennek a koncepciónak elégnek kellett volna lennie. Persze, nyilván lesz olyan is,akinek tetszik, de nagyon valószínű, hogy nem adják ki, ha elsőkönyves író vagy. Elsőként próbálkozz valamivel, amit az emberek meg tudnak érteni, és amit már tapasztaltak - tehát vagy valami relatíve valóságosat, esetleg egy most trendi kérdést, ami érdekli az átlag értelmiségit, vagy valami olyan ötlettel állj elő, amit egyszer már sikerre vitt valaki. Tudom, hogy mindenki azon a véleményen van, hogy legyél eredeti, és igaz, hogy abból lesz robbanásszerű siker - ha lesz. De nagy valószínúséggel csak írsz egy könyvet, ami, ha még pár év múlva is tetszik neked, magánkiadásban kiadsz, és próbálod majd a közösségi médiákon hajszolni a vevőket, és azért gondolom, neked sem ez az életcélod. Remélem segítettem valamennyit, vagy legalább rávilágítottam arra, hogy lesznek negatív kritikák az utad során. Sok sikert!
2018. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: :(


#2 igen ezt én is észrevettem, hogy néhány könyvben "Állj!" van, míg máshol -Állj! Már megszoktam az utóbbit, szinte minden könyv amit elolvastam így volt megírva. Esetleg ha tudsz valami eligazító oldalt ahol részletesebben ki van fejtve mikor kell ezt vagy azt használni azt megköszönném, már régen voltak a nyelvtanórák.


#3 igen mindenképp írok borítós szöveget, de előbb még be akarom teljesen fejezni magát a történetet, mert még vannak kisebb-nagyobb (töbnyire nagyobb) lyukak a történetben. Egyébként igen :D elgondolkodtam hogy berakom drágalátos Edváárdot meg Bellát a sztoriba mert attól jobban fogyna a cucc, de lelkiismereti okokból úgy döntöttem inkább nem :D ahogy King bácsi mondta, a könyvek többnyire magukat írják és az írók ugyanúgy nem tudják mi lesz a következő sarok mögött mint az olvasó.

CSak két dolgot határoztam meg előre, hogy valami enyhén vallásos - misztikus témájú lesz a dolog. És hogy 1. szám 1. sz lesz megírva.Még én sem tudom mi lesz a végén.


Köszönöm a kommenteket, zöld kezek mentek.

2018. jan. 2. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Most meg az idézőjelet kevered a gondolatjellel!


Idézőjel: " - ezt angol nyelvű könyvekben használják a párbeszédeknél. Magyarnál nem, max. ha leírásban idéznek valakitől.


Kötőjel: - Ezt használtad te a párbeszédeknél. De figyeld csak meg a könyvekben (magyar nyelvűeknél), hogy nem kötőjel van a párbeszédeknél, hanem gondolatjel. Kötőjel előtt és után nics szóköz, tehát összeköt két szót: Rippl-Rónai


Gondolatjel: – (kb kétszer hosszabb, mint az - ). Na a gondolatjel előtt és után is szóköz áll. Ezt használja a magyar párbeszédek esetén. Természetesen a billentyűzeten nem szerepel gondolatjel, csak billenytyűkombinációkkal hozható elő (több is van, de én nem ismerem őket, ezt csak bemásoltam). Illetve a Word elméletileg kijavítja gondolatjellé az olyan idézőjelet ami előtt és után szóközt rak az ember.

2018. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!